TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Mildred (Frances McDormand) is woedend: het is inmiddels een jaar geleden dat haar dochter werd verkracht en vermoord, en nog steeds heeft de politie geen verdachte opgepakt.
Ze zet die woede kracht bij door sheriff Willoughby (Woody Harrelson) rechtstreeks aan te spreken. Via drie huizenhoge reclameborden langs de weg die naar haar woonplaats leidt.
Als hulpsheriff Dixon (Sam Rockwell) zich er tegenaan gaat bemoeien, loopt de ruzie tussen Mildred en de politie uit de hand.
Regisseur Martin McDonagh (In Bruges) verpakt dat in Three Billboards Outside Ebbing, Missouri in een droogkomisch misdaaddrama.
Zijn boodschap – onrechtvaardigheid leidt tot woede; als woede escaleert, staat dat rechtvaardigheid weer in de weg – komt juist door die toon extra goed over. De steengoede acteurs (McDormand en Rockwell wonnen allebei een Oscar) doen de rest.
Frances McDormand twijfelde lang of ze de hoofdrol in Three Billboards Outside Ebbing, Missouri wel aan moest nemen. Ze vroeg zich af of ze wel geloofwaardig kon zijn in die rol.
Mildreds dochter werd in de film een jaar of twintig oud. McDormand, die toen 58 was, dacht dat een vrouw als Mildred niet pas op haar 38e een kind zou krijgen.
Uiteindelijk nam ze de rol op aanraden van haar man, regisseur Joel Coen, toch aan.
Partnerbijdrage
John Williams (56) doet ontboezeming over gezondheid: 'Zonder haar was ik er niet meer geweest'
09:55Op deze datum start het nieuwe seizoen Even tot hier
08:29De TV van gisteren: Kijkers voor House of Hide & Seek ver te zoeken op zomerse zaterdagavond
08:13Chess in tranen na mislukte proef in Bondgenoten: 'Ongezonde gewoonte'
12:08Johan Derksen twijfelt over samenwerking met Lale Gül: 'Ze is de weg kwijt'