TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Mildred (Frances McDormand) is woedend: het is inmiddels een jaar geleden dat haar dochter werd verkracht en vermoord, en nog steeds heeft de politie geen verdachte opgepakt.
Ze zet die woede kracht bij door sheriff Willoughby (Woody Harrelson) rechtstreeks aan te spreken. Via drie huizenhoge reclameborden langs de weg die naar haar woonplaats leidt.
Als hulpsheriff Dixon (Sam Rockwell) zich er tegenaan gaat bemoeien, loopt de ruzie tussen Mildred en de politie uit de hand.
Regisseur Martin McDonagh (In Bruges) verpakt dat in Three Billboards Outside Ebbing, Missouri in een droogkomisch misdaaddrama.
Zijn boodschap – onrechtvaardigheid leidt tot woede; als woede escaleert, staat dat rechtvaardigheid weer in de weg – komt juist door die toon extra goed over. De steengoede acteurs (McDormand en Rockwell wonnen allebei een Oscar) doen de rest.
Frances McDormand twijfelde lang of ze de hoofdrol in Three Billboards Outside Ebbing, Missouri wel aan moest nemen. Ze vroeg zich af of ze wel geloofwaardig kon zijn in die rol.
Mildreds dochter werd in de film een jaar of twintig oud. McDormand, die toen 58 was, dacht dat een vrouw als Mildred niet pas op haar 38e een kind zou krijgen.
Uiteindelijk nam ze de rol op aanraden van haar man, regisseur Joel Coen, toch aan.
Partnerbijdrage
Vanavond op TV: Olympische Winterspelen: Sluitingsceremonie, Het waren twee fantastische dagen, Little Miss Sunshine
17:36Marijke Groenewoud maakt het plaatje compleet met goud op de massastart
17:05Wat een held! Jorrit Bergsma pakt goud op de massastart
14:18Mariska Bauer openhartig over de band met haar vader: 'Ik vind dít zo jammer'
11:15Videoland-reeks Máxima lanceert spin-off: 'Mabel & Margarita'