TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Clay (Hayden Christensen) komt in zo'n situatie terecht. Tijdens zijn hartoperatie werkt de narcose niet goed. Om hulp roepen lukt niet.
Clay komt uit een enorm rijke familie. Hij heeft een relatie met Sam (Jessica Alba), maar hij heeft zijn moeder (Lena Olin) nog niet over haar vertelt.
Zijn moeder is namelijk heel erg beschermend over hem, omdat hij een levensbedreigende hartafwijking heeft. Hij zal een harttransplantatie moeten ondergaan, maar dan moet er wel een donor beschikbaar zijn.
Clay besluit op advies van bevriende hartchirurg Jack (Terrence Howard) te trouwen met Sam omdat hij niet weet of hij daar later nog de kans voor zal hebben. De dag na de kleine bruiloft blijkt er een donorhart beschikbaar te zijn.
Zijn moeder wil dat hij de operatie alleen laat doen door een door haar geregelde specialist, maar in Awake besluit Clay dat Jack de operatie mag doen.
Eenmaal op de operatietafel blijkt de narcose niet goed te werken. Clay is bij bewustzijn terwijl hij opengesneden wordt.
Hij voelt de pijn, maar kan zich niet bewegen en niet om hulp roepen.
De tagline van de film beweert dat elk jaar een op de zevenhonderd mensen wakker wordt tijdens een operatie. Dit is erg overdreven.
De werkelijke kans op bewustzijn tijdens anesthesie is in werkelijkheid veel kleiner. De anesthesioloog bewaakt ook de diepte van de narcose en kan zo nodig bijsturen om te voorkomen dat iemand wakker wordt tijdens de operatie.
Gaat Mercedes Salar dumpen in De Bondgenoten? 'Wacht maar gewoon af'
09:56Complimentenregen voor Roxeanne Hazes na dit optreden in Stars on Stage
09:26De TV van gisteren: kijkers zien Beau koeltjes afscheid nemen van RTL Tonight
06:47Vanavond op TV: The connection, The house of hide & seek, Addams Family Values
21:44Beau neemt afscheid van RTL Tonight: 'Toch wel een beetje een bevrijding'