TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Clay (Hayden Christensen) komt in zo'n situatie terecht. Tijdens zijn hartoperatie werkt de narcose niet goed. Om hulp roepen lukt niet.
Clay komt uit een enorm rijke familie. Hij heeft een relatie met Sam (Jessica Alba), maar hij heeft zijn moeder (Lena Olin) nog niet over haar vertelt.
Zijn moeder is namelijk heel erg beschermend over hem, omdat hij een levensbedreigende hartafwijking heeft. Hij zal een harttransplantatie moeten ondergaan, maar dan moet er wel een donor beschikbaar zijn.
Clay besluit op advies van bevriende hartchirurg Jack (Terrence Howard) te trouwen met Sam omdat hij niet weet of hij daar later nog de kans voor zal hebben. De dag na de kleine bruiloft blijkt er een donorhart beschikbaar te zijn.
Zijn moeder wil dat hij de operatie alleen laat doen door een door haar geregelde specialist, maar in Awake besluit Clay dat Jack de operatie mag doen.
Eenmaal op de operatietafel blijkt de narcose niet goed te werken. Clay is bij bewustzijn terwijl hij opengesneden wordt.
Hij voelt de pijn, maar kan zich niet bewegen en niet om hulp roepen.
De tagline van de film beweert dat elk jaar een op de zevenhonderd mensen wakker wordt tijdens een operatie. Dit is erg overdreven.
De werkelijke kans op bewustzijn tijdens anesthesie is in werkelijkheid veel kleiner. De anesthesioloog bewaakt ook de diepte van de narcose en kan zo nodig bijsturen om te voorkomen dat iemand wakker wordt tijdens de operatie.
Vanavond op TV: Boerderij Van Dorst, Scam alert: Trap er niet in!, Inferno
16:45Hélène Hendriks maakt acteerdebuut met rol in nieuwe film
16:25Gover Meit doet mee aan Dancing with the Stars in België: dit zijn de eerste beelden
15:48Robèrt van Beckhoven stelt zijn nieuwe liefde voor in Shownieuws
15:42Max Verstappen haalt alles uit de kast om te stunten tijdens de Formule 1 GP van Brazilië op Viaplay