TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Archeologen willen graag de geschiedenis tot leven wekken, maar zo letterlijk als dat in Timeline gebeurt was waarschijnlijk ook weer niet de bedoeling.
In Timeline is een groepje van vier archeologiestudenten in Frankrijk voor opgravingen. Professor Edward Johnston (Billy Connolly) begeleidt het viertal. Als hij plotseling verdwijnt, gaan de studenten naar hem op zoek. Met Chris (Paul Walker) voorop: Edward is zijn vader.
Na een beetje rondneuzen ontdekken Chris en zijn maten dat professor Johnston werkte aan een tijdmachine. Dat apparaat doet het blijkbaar erg goed: hij heeft zichzelf terug in de tijd geflitst. Johnston is nog wel op dezelfde plek, maar dan zeshonderd jaar eerder. Chris en zijn medestudenten reizen hem achterna om hem te redden.
Timeline is een verfilming van het gelijknamig boek van Jurassic Park-schrijver Michael Crichton. Crichton was niet te spreken over de verfilming. Sterker nog: hij was zo ontevreden dat hij besloot geen van zijn boeken meer te laten verfilmen. Niemand kon nog de filmrechten voor een boek van Michael Crichton kopen.
De schrijver hield voet bij stuk. Na zijn dood was Steven Spielberg, een goede vriend van de schrijver, de eerste die een boek van Crichton mocht verfilmen. Of en wanneer die film, Pirate Lattitudes, gaat verschijnen? Dat is nog niet bekend.
Presentator Wilfred Genee is tijdelijk afwezig bij Vandaag Inside
07:40De TV van gisteren: Meer dan miljoen kijkers voor seizoensslot Kopen Zonder Kijken
07:00GTST Spoilers - maandag 18 t/m donderdag 21 mei 2026
20:47Kijkers stomverbaasd over concessie in seizoensslot Kopen Zonder Kijken: 'Dan ben je gek'
20:18Eva Jinek verrast NOS Jeugdjournaal-presentatoren met Ere Zilveren Nipkowschijf 2026