TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Al sinds 1996, toen het eerste Tomb Raider-computerspel verscheen, is Lara Croft populair.
Aan het begin van de 21e eeuw maakt ze de overstap naar het witte doek, maar de twee films die dat oplevert vallen tegen, ook al speelt megaster Angelina Jolie de hoofdrol. Vijftien jaar na de laatste film probeert regisseur Roar Uthaug het nog eens. Zijn Lara Croft (Alicia Vikander) is, veel meer dan in de eerdere delen, een personage van vlees en bloed.
Zelfs in een film waarin de nadruk zo op de actiescènes ligt maakt dat wel degelijk een verschil. Het geeft de kijker veel meer een idee wáárom Lara naar Japan reist om haar jaren geleden verdwenen vader op te sporen.
Vikander is een goede keus voor de hoofdrol: zowel in de actiescènes als in de serieuze scènes in Tomb Raider komt ze goed uit de verf.
Alicia Vikander ging flink in training voor haar rol. Ze wilde Lara zo realistisch mogelijk maken, dus moest ze fit zijn. Door al die training kweekte ze er flink wat spiermassa bij. Tegenspeler Walton Goggins was onder de indruk: “Ze is een echte krachtpatser. Door haar schaamde ik me om zelf mijn shirt uit te trekken, en ik ga vijf keer per week naar de sportschool.”
Na het filmen van Tomb Raider ging Vikander weer ‘terug naar normaal’. In drie weken tijd was ze alle extra spierballen alweer kwijt.
The Voice of Holland: dit is het team van Suzan en Freek
14:30Steun en toeverlaat van André van Duin overleden: 'Bedankt'
13:28Kijkers krijgen geen genoeg van livestreams met dikke papegaaien en rondtrekkende vissen
13:22Peter Pannekoek deelt onthutsend verhaal over Toeslagenaffaire-slachtoffers: 'Het is echt hard'
12:40Zoveel geld houd je over als je 500.000 euro bij Miljoenenjacht wint