TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Wie als politieagent lange tijd undercover werkt, raakt vroeg of laat verweven met de wereld waarin hij of zij geïnfiltreerd is. Dan wordt het lastig te zien waar de undercoveragent ophoudt een agent te zijn en een crimineel wordt. Waar je mee omgaat raak je immers mee besmet.
Narcotica-agent Alonzo Harris (Denzel Washington) is al jarenlang undercover in de drugswereld van Los Angeles. In de loop der jaren heeft hij zijn eigen onorthodoxe methodes ontwikkeld.
Zijn nieuwe partner, groentje Jake Hoyt (Ethan Hawke), is juist gewend alles volgens het boekje te doen. Aan Harris’ zijde valt hij dan ook van de ene verbazing in de andere.
Regisseur Antoine Fuqua groeide op in de achterbuurten van Los Angeles. Met Training Day laat hij zien hoe dun en gecompliceerd de scheidslijn tussen goed en kwaad daar is.
Denzel Washington kreeg een Oscar voor zijn rol. Hij werd daarmee, na Sidney Poitier in 1964, pas de tweede zwarte acteur die de Oscar voor beste acteur won.
Dat Washington die Oscar won is best bijzonder. Hij is minder in beeld dan zijn tegenspeler Ethan Hawke, die genomineerd werd voor de Oscar voor beste bijrol.
Training Day is, zij het losjes, geïnspireerd op de werkelijkheid. Het personage van Denzel Washington is gebaseerd op Rafael Pérez. Pérez werkte tot zijn arrestatie 1998 bij de politie van Los Angeles. In ruil voor strafvermindering deed hij een boekje open over de corruptie in het politiekorps van L.A.
Partnerbijdrage
John Williams (56) doet ontboezeming over gezondheid: 'Zonder haar was ik er niet meer geweest'
09:55Op deze datum start het nieuwe seizoen Even tot hier
08:29De TV van gisteren: Kijkers voor House of Hide & Seek ver te zoeken op zomerse zaterdagavond
08:13Chess in tranen na mislukte proef in Bondgenoten: 'Ongezonde gewoonte'
12:08Johan Derksen twijfelt over samenwerking met Lale Gül: 'Ze is de weg kwijt'