TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
De ouders van regisseur Ari Folman (Waltz with Bashir) kwamen in dezelfde week aan in Auschwitz als Anne Frank en haar familie. Ze overleefden de oorlog gelukkig wel.
Door zijn familiegeschiedenis is het begrijpelijk dat de Israëlische regisseur een film wilde maken over Anne Frank. Dat doet hij met de animatiefilm Waar is Anne Frank niet op een conventionele manier.
Kitty, de denkbeeldige vriendin aan wie Anne schreef in haar dagboek, komt op magische wijze tot leven in de film.
Ze maakt tijdsprongen van het heden in Amsterdam naar haar tijd met Anne in de Tweede Wereldoorlog.
Ze spreekt Anne in het verleden en gaat op zoek naar haar in het heden, aangezien ze nog niet weet dat Anne is overleden.
Ze bouwt ondertussen een band op met Peter, een zakkenroller die illegale vluchtelingen helpt.
Die tijdssprongen maken Waar is Anne Frank een beetje onevenwichtig. Toch heeft de mooi geanimeerde vertelling een grote educatieve waarde, voornamelijk door de parallellen met het heden.
De boodschap over het uitsluiten van mensen is nog steeds zeer relevant. Hebben we wel genoeg geleerd van het verhaal van Anne Frank?
Partnerbijdrage
Vanavond op TV: Radar, De Hanslers: Van de piste naar de playa, Ocean's Eleven
17:08Komende maand in GTST: Billy's duivelse deal en Rex Martin maakt geen vrienden
10:45Talpa knipt pittige ruzie uit promo van nieuw seizoen De Hanslers: 'Te heftig'
09:53Bizzey zet de toon in Beste Zangers met cover van 'sexy' nummer Clouseau: 'Goud'
09:14Eerste onthullingen in Make Up Your Mind zorgen voor verbijstering: 'Ik zie het nog steeds niet'