TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
In 1973 kocht Barbra Streisand de filmrechten van Yentl the yeshiva boy, een toneelstuk naar een verhaal van Isaac Bashevis Singer. Streisand was van plan het verhaal te verfilmen en zelf de hoofdrol te spelen.
Hollywoodbobo's verklaarden haar voor gek: hoe zou Streisand immers geloofwaardig kunnen zijn als jongen van zeventien jaar oud? Toen Streisand Yentl uiteindelijk kon maken, was ze zelf veertig.
En al ziet ze er in haar vermomming niet uit als een minderjarige jongen, toch is ze geloofwaardig. De Hollywoodbobo's kregen ongelijk.
De film werd een groot succes en Streisand won met haar regiedebuut de Golden Globes voor beste film en beste regie. Daarmee is ze bijna veertig jaar later nog steeds de enige vrouwelijke winnaar van de Golden Globe voor beste regie.
En het verhaal? Yentl speelt zich af in een Oost-Europees stadje aan het begin van de twintigste eeuw.
Yentl Mendel (Streisand) is de dochter van de plaatselijke rabbijn. Hij geeft haar al jaren privéles.
Na zijn dood wil Yentl haar studie van de Talmoed voortzetten. Probleem: in de orthodox-joodse traditie mogen vrouwen de heilige boeken niet bestuderen.
Om toch toegang te krijgen tot de religieuze opleiding die ze wil volgen, vermomt ze zich als man. Dan wordt ze verliefd op een medestudent.
Buddy Vedder grapt: 'In zekere zin heeft Jamai zijn carriรจre aan mij te danken'
10:00Hรฉlรจne Hendriks blikt vooruit op De Staatsloterij Show: 'Dit is levensgroot apenkooien'
09:57De TV van gisteren: veelbesproken finale The Voice of Holland ooit bezorgt RTL Tonight kijkcijferrecord
22:30Dit is de winnaar van The Voice of Holland 2026
15:04Terug van weggeweest: deze MAFS-koppels laten zien hoe het kan slagen