TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
In 2010 gooide regisseur Tom Hooper hoge ogen met The King’s Speech. Het prachtige drama over de stotterende Britse koning George VI won vier Oscars en werd alom goed ontvangen.
Met zijn volgende film ging Hooper een heel andere kant op: hij koos ervoor de al vaker verfilmde roman Les misérables van Victor Hugo in een nieuw jasje te steken. Als uitgangspunt nam hij de op het boek gebaseerde Broadwaymusical.
Les Misérables is een groots opgezette musical geworden, de decors en kostuums zien er prachtig uit.
Ook de cast is indrukwekkend. Hoofdrolspelers Hugh Jackman (als Jean Valjean), Russell Crowe (politieman Javert) en Anne Hathaway (Fantine) acteren niet alleen sterk, ze kunnen ook goed zingen.
De film sleepte acht Oscarnominaties in de wacht en verzilverde er drie: voor beste make-up, beste geluidsmixage en beste vrouwelijke bijrol (Hathaway).
Meestal wordt de soundtrack voor een musical al een hele poos voor de film opgenomen. Vervolgens playbacken de acteurs tijdens de opnames.
Voor Les Misérables besloot Tom Hooper dit niet te doen. De meeste nummers werden live opgenomen op de set.
Onder andere Hugh Jackman en Russell Crowe gaven aan dit als erg prettig te ervaren omdat ze het hen meer vrijheid en spontaniteit gaf tijdens het acteren.
Het openingsnummer Look Down werd wel van tevoren opgenomen omdat het zich op een scheepswerf afspeelt. Het water en de andere omgevingsgeluiden waren te luid voor liveopnames.
Vanaf deze datum kijk je weer wekelijks naar De Top 4000 Muziekquiz met Gijs Staverman
14:25Opvolger van Stefan de Walle dit jaar al te zien in Het Sinterklaasjournaal
13:58AVROTROS deelt alvast een sneak peek van duettenaflevering Beste Zangers
13:28Makers van De Bondgenoten zetten kijkers op het puntje van hun stoel: 'De hel breekt los'
10:09Jutta Leerdam in Casa di Beau over kritiek: 'Oh dat komt door haar vriend'