TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
In 2010 gooide regisseur Tom Hooper hoge ogen met The King’s Speech. Het prachtige drama over de stotterende Britse koning George VI won vier Oscars en werd alom goed ontvangen.
Met zijn volgende film ging Hooper een heel andere kant op: hij koos ervoor de al vaker verfilmde roman Les misérables van Victor Hugo in een nieuw jasje te steken. Als uitgangspunt nam hij de op het boek gebaseerde Broadwaymusical.
Les Misérables is een groots opgezette musical geworden, de decors en kostuums zien er prachtig uit.
Ook de cast is indrukwekkend. Hoofdrolspelers Hugh Jackman (als Jean Valjean), Russell Crowe (politieman Javert) en Anne Hathaway (Fantine) acteren niet alleen sterk, ze kunnen ook goed zingen.
De film sleepte acht Oscarnominaties in de wacht en verzilverde er drie: voor beste make-up, beste geluidsmixage en beste vrouwelijke bijrol (Hathaway).
Meestal wordt de soundtrack voor een musical al een hele poos voor de film opgenomen. Vervolgens playbacken de acteurs tijdens de opnames.
Voor Les Misérables besloot Tom Hooper dit niet te doen. De meeste nummers werden live opgenomen op de set.
Onder andere Hugh Jackman en Russell Crowe gaven aan dit als erg prettig te ervaren omdat ze het hen meer vrijheid en spontaniteit gaf tijdens het acteren.
Het openingsnummer Look Down werd wel van tevoren opgenomen omdat het zich op een scheepswerf afspeelt. Het water en de andere omgevingsgeluiden waren te luid voor liveopnames.
Vandaag staat in het teken van twee grote WK-favorieten. Zowel Argentinië als Frankrijk komt in actie, terwijl Noorwegen en Senegal elkaar treffen in een duel dat belangrijk kan worden voor de strijd om de volgende ronde.
Merel Westrik wordt de nieuwe presentatrice van Project Rembrandt
11:15Peter Jan Rens heeft beroerte gehad: zo gaat het nu met hem
10:29De Bauers, een Nieuwe Fase van start op NPO1, dit is wanneer
09:34Van Onschatbare Waarde is vanaf deze dag terug op tv
09:10Waar en wanneer zie je het SKS Skûtsjesilen 2026 op tv?