TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Charlie Kaufman schreef de scenario's voor films als Being John Malkovich, Adaptation. en Eternal Sunshine of the Spotless Mind; verhalen over hoe het brein omgaat met verlangens, de werkelijkheid, dromen en teleurstellingen. Met het leven dus.
Zijn regiedebuut Synecdoche, New York is ook zo'n film, al pakt Kaufman het hier nog grootser aan. Hoofdpersoon is theaterregisseur Caden Cotard (Philip Seymour Hoffman).
Als hij de kans krijgt een bijzondere productie op te zetten, besluit hij een allesomvattend theaterstuk over het leven te maken. Dat begint klein, maar naarmate het werk vordert, dijt het – en daarmee de cast en het decor – steeds verder uit.
Zo ver zelfs dat Cotard de controle over het stuk, en daarmee over zijn eigen leven, verliest. Kaufman neemt de kijker mee in dat steeds verder ontsporende proces. Dat levert een ingewikkeld, intens en indrukwekkend drama op.
Oorspronkelijk was het de bedoeling dat Spike Jonze Synecdoche, New York zou gaan regisseren. Hij had met Being John Malkovich en Adaptation. al eerder scenario's van Charlie Kaufman verfilmd.
Omdat Jonze het te druk had met de opnames van Where the Wild Things Are ging dat niet door. Charlie Kaufman besloot daarom om de film zelf maar te regisseren.
Talpa reageert: dit is waarom Robert geen rood kreeg in De Bondgenoten
09:19Dit is wanneer de 'Hoe is het nu met?'-opnames van Married at First Sight plaatsvonden
08:45De TV van gisteren: Domenik en Ferenc weten nu echt alle Married at First Sight-kijkers te overtuigen
21:14First Dates toch niet van de buis: BNNVARA zoekt nieuwe kandidaten
18:10Dit zijn de gasten van Vandaag Inside op Curaçao op dinsdag