TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Muziek
Na de winst van Kalush Orchestra op het Eurovisie Songfestival dit jaar rees natuurlijk gelijk de vraag of het liedjesfestijn in 2023 in Oekraïne gehouden kon worden vanwege de oorlog met Rusland. De organisatie heeft die knoop nu definitief doorgehakt: de muziekkaravaan reist volgend jaar af naar het Verenigd Koninkrijk.
De BBC zal het Eurovisie Songfestival in 2023 uitzenden, maar zal daarvoor wel samenwerken met de Oekraïense zender UA:PBC.
De Oekraïense groep Kalush Orchestra won met hun nummer Stefania de afgelopen editie van het liedjesfestijn. Het land had maar wat graag het evenement willen organiseren, maar de European Broadcasting Union liet al snel weten dat dit geen optie was door de huidige oorlogssituatie daar: "Na een objectieve analyse heeft de organisatie tot haar grote spijt geconcludeerd dat Oekraïne niet kan voldoen aan de veiligheids- en operationele garanties."
Dat het Verenigd Koninkrijk nu als uitvalsbasis is gekozen is geen grote verrassing. Sam Ryder eindigde tijdens de afgelopen editie namelijk als tweede voor dat land met Space Man dus is het een logische stap dat de organisatie met dat land in conclaaf is gegaan.
Video: De eerste beelden van The Winner Takes It All zijn verschenen
09:51In deze nieuwe spelshow maakt Soy Kroon binnenkort ook zijn opwachting
09:25Oeps: SBS6 blundert en zet uitslag De Bondgenoten te vroeg online
08:53De TV van gisteren: Kijkers reageren behoorlijk wisselend op De Kerststal van Nederland
08:00Exclusief: Deze zeven BN'ers doen mee aan No Way Back VIPS 2026!