TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Muziek
Na de winst van Kalush Orchestra op het Eurovisie Songfestival dit jaar rees natuurlijk gelijk de vraag of het liedjesfestijn in 2023 in Oekraïne gehouden kon worden vanwege de oorlog met Rusland. De organisatie heeft die knoop nu definitief doorgehakt: de muziekkaravaan reist volgend jaar af naar het Verenigd Koninkrijk.
De BBC zal het Eurovisie Songfestival in 2023 uitzenden, maar zal daarvoor wel samenwerken met de Oekraïense zender UA:PBC.
Dit bericht op Instagram bekijken
De Oekraïense groep Kalush Orchestra won met hun nummer Stefania de afgelopen editie van het liedjesfestijn. Het land had maar wat graag het evenement willen organiseren, maar de European Broadcasting Union liet al snel weten dat dit geen optie was door de huidige oorlogssituatie daar: "Na een objectieve analyse heeft de organisatie tot haar grote spijt geconcludeerd dat Oekraïne niet kan voldoen aan de veiligheids- en operationele garanties."
Dat het Verenigd Koninkrijk nu als uitvalsbasis is gekozen is geen grote verrassing. Sam Ryder eindigde tijdens de afgelopen editie namelijk als tweede voor dat land met Space Man dus is het een logische stap dat de organisatie met dat land in conclaaf is gegaan.
Dit kun je allemaal verwachten van het Eurovisie Songfestival 2025
13:54Zijn Svea en Joey na de opnames van Married at First Sight nog samen?
13:24Zo loopt het eerste seizoen van I Kissed a Girl op Videoland af
10:28Rachel Rosier vertrekt bij Het Sinterklaasjournaal
10:02MAFS: Dennis loopt boos weg tijdens gesprek met Stefan en Eveline