TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Na de winst van Kalush Orchestra op het Eurovisie Songfestival dit jaar rees natuurlijk gelijk de vraag of het liedjesfestijn in 2023 in Oekraïne gehouden kon worden vanwege de oorlog met Rusland. De organisatie heeft die knoop nu definitief doorgehakt: de muziekkaravaan reist volgend jaar af naar het Verenigd Koninkrijk.
De BBC zal het Eurovisie Songfestival in 2023 uitzenden, maar zal daarvoor wel samenwerken met de Oekraïense zender UA:PBC.
De Oekraïense groep Kalush Orchestra won met hun nummer Stefania de afgelopen editie van het liedjesfestijn. Het land had maar wat graag het evenement willen organiseren, maar de European Broadcasting Union liet al snel weten dat dit geen optie was door de huidige oorlogssituatie daar: "Na een objectieve analyse heeft de organisatie tot haar grote spijt geconcludeerd dat Oekraïne niet kan voldoen aan de veiligheids- en operationele garanties."
Dat het Verenigd Koninkrijk nu als uitvalsbasis is gekozen is geen grote verrassing. Sam Ryder eindigde tijdens de afgelopen editie namelijk als tweede voor dat land met Space Man dus is het een logische stap dat de organisatie met dat land in conclaaf is gegaan.
Jack van Gelder doorbreekt stilte na exit De Oranjezondag, Johan Derksen verdedigt Hélène Hendriks
16:50Chantal Janzen presenteert nieuw seizoen Kopen Zonder Kijken
11:33Video: Twee oud-redacteuren vertellen heftige verhalen over De Wereld Draait Door
11:20Daar zijn ze dan: Eva en Lars als echte partners in Flikken Maastricht
10:56Actrice Toprak Yalciner stapt in het huwelijksbootje