TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Reality
Sinds 2011 kijken Nederlanders massaal naar Een Huis Vol. Wat maakt het leven van deze grote gezinnen zo populair? Cynthia Cudogham: ‘Het programma helpt kijkers hun eigen situatie te relativeren.’
“Veel mensen vinden het leven met een of twee kinderen al een hele uitdaging. Als ze naar ons kijken, denken ze: ‘Als het hen met zeven kinderen lukt, moet wij het met twee toch ook kunnen. Ik herken dat gevoel wel. Toen ik alleen Jazz en Kik had, vond ik het ook heel zwaar. Het klinkt misschien gek, maar nu ik in een geoliede machine zit, van mezelf niet meer alles ‘perfect’ hoef te doen en op mijn eigen opvoedvaardigheden durf te vertrouwen, is het veel makkelijker.”
“Mensen doen ook inspiratie op. Zo hoor ik terug van kijkers dat zij het een openbaring vinden om te zien hoe wij de kinderen opvoeden. We blijven altijd ontspannen en lossen situaties met humor op. En ze doen praktische ideeën op. Toen we met de kinderen pannenkoekjes gingen bakken op de grillplaat, vonden mensen dat een slim en leuk idee. Zo hoef je als ouder geen uren in de keuken te staan, maar zit je tijdens het bakken gezellig met z’n allen aan tafel.”
©KRO-NCRV
“Nou, dat is wel grappig: toen Een Huis Vol vol in 2011 van start ging, was bij ons net de vierde geboren. Dat was voor Amsterdamse begrippen al best veel. Mensen zeiden toen grappend: ‘nog even doorgaan, dan kunnen jullie ook meedoen!’ Wij zijn gaan kijken en het was een feest der herkenning, ook al hadden we toen ‘nog maar’ vier kinderen. Het was ook gewoon lekker om binnen te kunnen kijken in die hectiek.”
Een Huis Vol zie je vanaf maandag 19 augustus 2024 elke werkdag om 19.00 uur bij KRO-NCRV op NPO 1 en op NPO Start.
Gover Meit doet gooi naar de winst in De Slimste Mens België
08:55De TV van gisteren: Olcay Gulsen zwaait af in De Oranjezomer
08:52Ik Vertrek voor de Liefde binnenkort alsnog op televisie te zien
19:32Opnames nieuw seizoen Het Familiediner met Bert van Leeuwen gestart
16:22Waarom is er volgende week geen MAX Vakantieman?