TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Serie
De dramaserie 1985 is gebaseerd op waargebeurde feiten, maar is vooral fictie. Dat benadrukken de makers voorafgaand aan iedere aflevering.
Ook in dit slot presenteren ze geen sluitende theorie over de misstanden in het Belgische politieapparaat en de krachten achter de Bende van Nijvel. Wel schetsen ze een complex beeld van de vervlechting van boven- en onderwereld, en van een politieonderzoek dat na veertig jaar vooral vragen heeft opgeleverd.
Nadat Madani Bouhouche (Roda Fawaz) is aangehouden wegens de moord op Mendez luistert Marc De Vuyst (Tijmen Govaerts) zijn gesprekken in de gevangenis af. Dit levert een belangrijke aanwijzing op: de locatie van het arsenaal van de bende. Bij de observatie van een garagebox komt het tot een confrontatie.
Partnerbijdrage
Opvallend: WNL Op Zondag-gast Mandy gaat flink over de tong
09:08Terugkijken: Jamai dirigeert Beethoven in Maestro
08:25De TV van gisteren: 'Jamai moet uit de kast komen als dirigent'
06:47Vanavond op TV: Radar, Meldkamer Utrecht Centraal, The Fugitive
11:12Frans Bauer en John de Bever voeren emotioneel gesprek: 'Dat doet zeer, hè'