TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Serie
De cliffhanger eindigde met Ludo die van een anstige Henriette bewijs kreeg dat de doodgewaande Raoul Dieleman nog leeft.
Henriette is te bang om alleen naar huis te gaan, waardoor Ludo haar met tegenzin een logeerkamer aanbiedt. Hij neemt contact op met rechercheur Angela van Dam die het onderzoek naar de dood van Dieleman leidde. Destijds bleek er geen DNA-test te zijn gedaan om te checken of de dode man ook echt Raoul was.
De beelden die Henriette van Dieleman schoot blijken echt, waardoor Van Dam reden ziet het graf van Dieleman te openen voor nader onderzoek. Ondertussen zorgt Henriettes aanwezigheid voor ongemakkelijke situaties als Ludo visite krijgt van Luuk die toch wat vreemd opkijkt. Niet lang daarna krijgt Ludo bericht van Van Dam: het lijk in de kist is definitief niet Raoul Dieleman.
Hoog tijd voor familieberaad: Ludo en Janine zijn het er over eens dat Raoul waarschijnlijk ook achter de camera’s bij Nina en Bing zit. Ludo wil dat iedereen voor hun eigen veiligheid bij hem in het landhuis komt zolang Dieleman nog op vrije voeten is.
Janine moet daar niet aan denken zolang Henriette er ook logeert en Nina is nog te druk met haar operajurk om het atelier te verlaten. Janine gaat dus bij Bing en Nina logeren terwijl Ludo het voor elkaar krijgt om Nola te overtuigen van het gevaar. Ze wil best bij opa intrekken, mits Steef mee mag.
Nu duidelijk lijkt dat Dieleman achter alles zit, heeft Janine ook geen hulp van Andrea nodig om mogelijke zakelijke vijanden van Nina te checken. Ze bedankt hem telefonisch voor zijn hulp, waarna Andrea op zijn beurt met een geheimzinnige opdrachtgever belt: via Janine krijgt hij geen info meer.
Demi en Marwan kijken verbaasd op als Bizou in Sparks voor een danslerares valt. Ze vertelt dat ze eigenlijk op alles valt: ze is panseksueel, maar vindt vrouwen interessanter dan mannen. Marwan is geschokt: na Merel is dit de tweede ex die lesbisch is geworden. Demi weet wel beter.
Henk meende dat zijn relatie met Elly vlotjes verliep, tot hij een afscheidsbrief van haar op de mat ontdekt. Ze schrijft dat ze is geschrokken is van haar gevoelens voor hem en bang is na haar man weer een dierbare te verliezen. Ze gaat een paar weken naar haar zoon in Canada gaat om na te denken. Henk is in eerste instantie pissig, maar Julian adviseert kalmte dus schrijft hij een begripvolle brief terug.
Sam krijgt alleen geld voor haar nieuwe sportschoolplan als ze naar de psycholoog gaat, maar ze vindt het vreselijk. Ze doet haar beklag bij Troj die eigenlijk weinig oor voor haar gedoe heeft. Hij gaat liever skaten en vraagt of ze meegaat. Op de baan ontdekt ze haar passie voor sportfotografie door hem vast te leggen.
Later in de week zorgen de foto's voor een onverwacht, licht moment tussen moeder en dochter als Linda met stevige tegenzin naar de boot komt om een oplader te halen. Ze loopt er Sam tegen het lijf, maar de foto's zijn een dankbaar onderwerp van gesprek. Linda vindt ze prachtig en dat doet Sam goed.
Elisa zag vorige week al hoe slecht Stefano er aan toe is sinds zijn verblijf in Bazel. Ze besluit verder onderzoek te doen naar dokter Joachim Bachmann en spreekt zelfs zijn ex-vrouw, maar ze komt eigenlijk alleen te weten dat hij een Duitse arts is die in zijn thuisland uit z’n vak is gezet wegens illegale experimenten met stamcellen uit navelstrengen.
Dat klinkt niet fantastisch, dus als Stefano laat weten weer naar huis te mogen biedt Elisa aan hem op te halen in Zwitserland zodat ze de dokter persoonlijk kan ontmoeten. Ze heeft pittige vragen voor hem waar ze geen bevredigend antwoord op krijgt. Maar Stefano is enthousiast over zijn herstel: over drie weken is er plaats in een revalidatiecentrum zodat hij weer kan leren te beginnen met lopen.
Zeker als ze ziet dat hij totaal verkeerde medicijnen heeft meegekregen voor zijn herstel. Deze medicatie werkt pijnstillend, maar zorgt er ook voor dat zijn spiermassa juist afneemt. Als ze de Bachmann kliniek belt om het recept te checken, blijkt het nummer afgesloten.
Via Stefano krijg ze hem op zijn mobiel te pakken en de dokter beweert dat de lijnen platlagen vanwege een nieuwe telefooncentrale. Stefano vindt ’t wel best: hij wil weer aan de slag. Maar eerst is er een verrassingsfeestje in Mercato om zijn thuiskomst te vieren. Iedereen is blij hem te zien en dat gevoel is na al die weken isolatie wederzijds.
Eenmaal thuis probeert hij dapper om zijn benen weer te bewegen. Hij schrikt als hij ziet dat met extreem veel inspanning één van zijn tenen licht beweegt. Ludo doet alsof hij het ook ziet, maar áls het ledemaat al bewoog dan was het wel héél subtiel.
Op dezelfde dag dat Stefano’s thuiskomst wordt gevierd krijgt Nola te horen of ze geslaagd is. Ludo doet zijn best om haar te overtuigen dat Nina en Bing daar bij moeten zijn, maar ze is nog steeds pissig op haar moeder om wat ze over Steef zei.
Na wat subtiel gepush van huisgast Henriette gaan Nola en Steef uiteindelijk toch naar Stefano’s feestje waar ze het in een rustig moment uitpraten met Bing en Nina. Nola wil dat haar moeder excuses maakt, ook richting Steef. Hij heeft het beste met haar voor. Als Nina dat inziet, is het weer goed.
Ondertussen heeft Nina van de gelegenheid gebruik gemaakt om iedereen tijdens Stefano’s feestje haar operajurk te tonen. Janine doet de creatie aan en paradeert er trots mee rond. De jurk is prachtig en wordt per koerier direct naar Helen gestuurd.
Tijdens het wachten op Nola’s examenuitslag die middag is het Nina die een slecht nieuws telefoontje krijgt. Helen neemt contact op omdat Nina de jurk en de opdracht zou hebben teruggetrokken. Nina snapt er niets van en gaat helemaal los terwijl Nola gebeld wordt door school.
Nina gaat zo op in haar sores dat ze amper registreert dat Nola geslaagd is met een zeven. Iedereen is dolblij voor haar, maar het is een dolk door Nola's hart dat haar moeder na een korte felicitatie alweer over de jurk dooremmert. Nola vertrekt met Steef om het elders te vieren.
Nina krijgt ruzie met Bing die meent dat ze dit totaal verkeerd heeft aangepakt. Janine weet de boel tussen hen te sussen en samen onderzoeken ze Helens claim dat Nina haar had gemaild dat ze de opdracht teruggaf. De mail blijkt verstuurd door een hacker: het werk van Raoul Dieleman.
Henk en Laura hebben eindelijk hun scheidingspapieren ondertekend waardoor ze weer als vrienden samen door het leven kunnen. Om het te vieren gaan ze naar De Rozenboom, maar daar komt Laura lelijk ten val waardoor ze haar heup breekt. Ze moet onder het mes en daarna weken revalideren. Alle reden voor Laura om met Henk af te spreken dat ze haar wilsverklaring moeten regelen nu het nog kan.
Nola en Steef willen vieren dat ze geslaagd is door samen naar een festival te gaan. Maar de kaartjes zijn te duur voor Steef die ook geen geld kan lenen om ze te bekostigen. Troj werpt zich op als gulle gever: Luuk betaalt zo goed dat hij hen de kaartjes cadeau doet ter ere van Nola's eindexamen. Nola is als een kind zo blij en omhelst haar ex die dat totaal niet vervelend vindt.
Marwan introduceerde onlangs een ideeënbox in De Rozenboom waar zowaar een eerste suggestie in zit. Het lijkt ober Marcel een goed idee om een food tour door Meerdijk te doen: een samenwerking tussen diverse horeca in de stad om van elkaars klandizie te profiteren.
Marwan werkt het idee uit en krijgt De Koning, Sparks en andere zaken mee. Tot ieders verrassing stromen de aanmeldingen binnen en het management van De Rozenboom is zo enthousiast over Marwans idee dat ze hem een fikse bonus en een fles champagne geven. Marwan zwijgt tegen Marcel over het geld, maar hij mag wel de champagne hebben.
Aan het eind van de week krijgt Henriette een dreigend appje van Raoul Dieleman: hij wil dat ze met informatie over Ludo's zaken op de proppen komt. Ludo ziet dat als een ideale manier hem te pakken. Hij geeft haar een USB met loze informatie mee en een tracker zodat hij op afstand alles kan volgen.
Henriette gaat naar de rendezvous met Dieleman die inderdaad nog springlevend is. Maar tegen de tijd dat Ludo bij de locatie van de tracker is, vindt hij het apparaatje in het gras. Henriette lijkt ontvoerd door Dieleman, zo moet hij die avond toegeven tijdens het familieberaad.
De waarheid is echter heel anders: Henriette is door Dieleman naar een geheime locatie gereden. Daar krijgen ze bezoek van Andrea die Henriette warm begroet. Raoul wil weten of alles op schema is en met een gemene grijns antwoordt Andrea bevestigend: "Op schema!"
En verder: Ludo kent Steefs naam niet, Manu kan nu ineens wél bij een gastgezin wonen en nee, aan Rik is geen binnenhuisarchitect verloren gegaan.
Ook Marco Schuitmaker gewond tijdens opnames Te Land, Ter Zee en in de Lucht
08:41De TV van gisteren: De Oranjezomer-kijkers missen Hélène Hendriks enorm
06:47Vanavond op TV: Concert at Sea, De Verraders, Sniper: Rogue Mission
20:30De Bondgenoten van begin tot nu: alle cycli, bewoners en winnaars op een rij
20:30Dit zijn de huidige teams in De Bondgenoten