TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Serie
Vanaf 2012 vertrokken vanuit Nederland ongeveer driehonderd jihadisten naar Syrië en Irak, waar Islamitische Staat toen zijn terreurbewind uitoefende. Een derde van deze uitreizigers was vrouw, en een van hen was de 19-jarige Laura H. uit Zoetermeer. In 2016 kwam ze terug; met haar twee kleine kinderen en zonder man Ibrahim. Laura beweerde te zijn ontsnapt uit de klauwen van het kalifaat, maar het OM vond dat slachtofferverhaal ongeloofwaardig.
Onderzoeksjournalist Thomas Rueb schreef een boek over het 'kalifaatmeisje', de basis voor de nieuwe zesdelige tv-serie Laura H. Het verhaal springt hierin op en neer tussen de jeugd van Laura (Zoë Love Smith), haar transformatie tot moslima, en de periode na haar terugkeer in Nederland en haar detentie.
Laura H. zie je vanaf zondag 1 september wekelijks rond 22:00 uur bij HUMAN op NPO 3.
De groepsfase van het WK voetbal nadert zijn ontknoping. Vandaag vallen de beslissingen in de groepen D, E en F, met onder meer Nederland, Duitsland en de Verenigde Staten in actie.
Alles over de Gouden Televizier-Ring 2026
13:44Joop van den Ende geëerd met de Gouden Televizier Oeuvre-Ring
13:25Marieke Elsinga ramde lantaarnpaal nadat ze in slaap viel achter het stuur
11:31Tygo Gernandt komt met nieuwe reportageserie
10:26De eerste beelden van de veelbelovende Nederlandse dramaserie BASTA zijn er eindelijk!