TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Serie
Volgende maand start het WK voetbal in Qatar en dat is waarschijnlijk het meest besproken WK ooit. Er is dan ook veel commentaar dat de NOS verslag doet van het hele toernooi. Tijdens een persdag lichtte de omroep deze keuze toe en laten ze daarnaast weten met een driedelige serie te komen.
Algemeen Directeur van de NOS Gerard Timmer geeft meer duidelijkheid waarom de NOS verslag doet van het WK.
“De NOS is een journalistieke organisatie en heeft de taak Nederland te infomeren over nieuws, sport en internationale evenementen waar dan ook ter wereld. Ook over de Olympische Spelen in Peking en ook over een WK voetbal in Qatar. Omdat het journalistiek relevant is. De NOS neemt geen standpunt in, maar laat zien wat er in de wereld gebeurt.”
Naast het uitzenden van alle voetbalwedstrijden wil de NOS ook de andere kant van het WK belichten. NOS Studio Sport komt namelijk met drie bijzondere verhalen over de omstandigheden rondom het WK in Qatar.
De eerste aflevering gaat over ‘sportwashing’. Een term die wordt gebruikt voor landen die sportevenementen organiseren om hun imago op te poetsen. De tweede uitzending zal in het teken staan van moderne slavernij, waarbij gastarbeiders en families uit Bangladesh aan het woord komen. De laatste in de reeks gaat over het getouwtrek rondom de financiële compensatie voor families van de omgekomen arbeiders.
De eerste aflevering van de driedelige serie wordt is op zondag 30 oktober om 18:10 uur te zien op NPO1. De tweede en derde aflevering volgen op 6 en 13 november.
Vandaag staan de laatste poulewedstrijden in de groepen A, B en C op het programma van het WK voetbal. Dat betekent dat de spanning flink oploopt: na deze duels wordt duidelijk welke landen doorgaan naar de knock-outfase en voor wie het toernooi erop zit.
Judith en Bart uit Winter Vol Liefde dankbaar voor alle hulp: 'Biertje op gedronken'
12:55Livestream: Nederlanders zoeken tijdens extreme hitte verkoeling aan zee
12:16Zoveel geld houd je over als je 100.000 euro bij De Bondgenoten wint
11:46Mike uit B&B Vol Liefde deelt heuglijk nieuws over vriendin: 'Ik denk dat ze de ware is'
11:22Jelka van Houten laat van zich horen na meltdown in Het Perfecte Plaatje op Reis