TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Lange tijd was Matheu Hinzen (13) één van de favorieten van de avond. Bij het bekend maken van de stemmen van de vakjury kreeg Nederland zelfs de eerste twee maal 12 punten van de Europese jury's.
Daarna ging het al snel de kant op van Kazachstan. Het land sprokkelde consistent de meeste punten van de vakjury's binnen. Toch wist Nederland zich prima staande te houden: toen alle 19 jury's hun punten bekend hadden gemaakt stond Nederland op een puike tweede plek. Maar toen kwamen de stemmen van de 3.7 miljoen online stemmende kijkers in Europa en Australie.
Tot ieders verbazing kreeg Spanje veel punten van de mensen thuis. Nederland deed het ook niet verkeerd met 81 extra punten, maar kon niet op tegen de honderden punten die Polen aan 't eind van de rit tegoed hield. Dans met jou viel net buiten de top drie, maar ook zonder eremetaal heeft Matheu definitief zijn visitekaartje afgegeven.
Het WK voetbal gaat vandaag verder met vier wedstrijden in de groepen G en H. Spanje en België hopen hun eerste overwinning van het toernooi te boeken, terwijl ook Uruguay weer in actie komt op het wereldkampioenschap.
Alle uitslagen van het WK voetbal 2026 op een rij
10:56'Chantal Janzen en Elise Schaap spelen hoofdrollen in nieuwe dramaserie'
10:40'Nepobaby' Nicky van der Gijp over kritiek op Het Oranje Café: 'Makkelijke inkopper'
10:14Judith en Bart uit Winter Vol Liefde dreigen zonder hulp boerderij te verliezen: 'Staan opeens voor enorme uitdaging'
09:23Renze Klamer reageert op pittige uitspraak van Johan Derksen: 'Erger in de omgang dan Matthijs van Nieuwkerk'