TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Sport
Portugal, met de 39-jarige Cristiano Ronaldo nog altijd in de selectie, treft een Nederlands getint Turkije op het EK voetbal. Onder meer oud-Feyenoorder Orkun Kökçü en Fenerbahçe-speler Ferdi Kad?o?lu groeiden op in Nederland.
De laatste keer dat Portugal en Turkije elkaar troffen op een eindtoernooi was in 2008. Cristiano Ronaldo was die dag aanvoerder van de Portugezen. Zestien jaar later is hij er nog steeds bij als zijn land de Turken opnieuw treft.
Portugal behoort zoals elk toernooi tot de outsiders voor de eindzege. De Zuid-Europeanen kunnen naast mooi voetballen ook zakelijk en hard te spelen. Zowel Portugal als Turkije wonnen de eerste poulewedstrijd. Degene die vanavond wint is in ieder geval zeker van de knock-out fase.
In Turkije treffen ze een prima ploeg met veel Nederlandse invloeden. Orkun Kökçü doorliep de jeugdopleiding van Feyenoord, werd aanvoerder en vertrok vorige zomer naar Benfica. Ook Ferdi Kad?o?lu (Fenerbahçe) groeide op in Nederland. En dan is er nog Ahmetcan Kaplan, de geboren Turk die bij Ajax onder contract staat. p>
EK Voetbal: Turkije – Portugal is op zaterdag 22 juni om 18:00 uur te zien op NPO 1.
Na een sterke groepsfase wacht Oranje direct een loodzware test in de knock-outfase van het WK voetbal. In de nacht van maandag op dinsdag neemt Nederland het op tegen Marokko, een duel dat alle ingrediënten heeft voor een zinderende voetbalavond.
De knock-outfase van het WK voetbal levert meteen een absolute kraker op. Brazilië en Japan treffen elkaar in een duel waarin slechts één land een ticket voor de achtste finales overhoudt.
Alle uitslagen van het WK voetbal 2026 op een rij
13:12Hilarisch: Raymond Mens gaat op krokodillenjacht in New Orleans (video)
09:57Shownieuws: Sander de Kramer trouwt Rotterdamse burgemeester Carola Schouten (video)
09:20De TV van gisteren: André Rieu en Emma Kok scoren als enige op zomerse avond
06:47Vanavond op TV: De verloskundigen, Beste zangers, 48 Hrs.