TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Sport
Portugal, met de 39-jarige Cristiano Ronaldo nog altijd in de selectie, treft een Nederlands getint Turkije op het EK voetbal. Onder meer oud-Feyenoorder Orkun Kökçü en Fenerbahçe-speler Ferdi Kad?o?lu groeiden op in Nederland.
De laatste keer dat Portugal en Turkije elkaar troffen op een eindtoernooi was in 2008. Cristiano Ronaldo was die dag aanvoerder van de Portugezen. Zestien jaar later is hij er nog steeds bij als zijn land de Turken opnieuw treft.
Portugal behoort zoals elk toernooi tot de outsiders voor de eindzege. De Zuid-Europeanen kunnen naast mooi voetballen ook zakelijk en hard te spelen. Zowel Portugal als Turkije wonnen de eerste poulewedstrijd. Degene die vanavond wint is in ieder geval zeker van de knock-out fase.
In Turkije treffen ze een prima ploeg met veel Nederlandse invloeden. Orkun Kökçü doorliep de jeugdopleiding van Feyenoord, werd aanvoerder en vertrok vorige zomer naar Benfica. Ook Ferdi Kad?o?lu (Fenerbahçe) groeide op in Nederland. En dan is er nog Ahmetcan Kaplan, de geboren Turk die bij Ajax onder contract staat. p>
EK Voetbal: Turkije – Portugal is op zaterdag 22 juni om 18:00 uur te zien op NPO 1.
Partnerbijdrage
Deze acteurs zijn toegevoegd aan de cast van Haantjes, voor het tweede seizoen
09:32Groot verdriet voor Janny van der Heijden: hond Nhaan plotseling overleden
08:49MAX Vakantieman komt met BN'er-rubriek: deze bekende zanger bijt het spits af
08:04De TV van gisteren: Undercover in Nederland-kijkers woest op hondentrainer
06:47Vanavond op TV: MAX vakantieman, Hazes & Hoogkamer: Tot uw dienst, Die Hard