TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Sport
Veel mensen vinden de 10.000 net zo saai als kijken hoe gras groeit, maar zij hebben er geen verstand van. De langste afstand (25 rondjes van 400 meter) is pure kunst. Het is kunst om de race goed op te bouwen, om het verval zo klein mogelijk te houden en om technisch niet te verslappen.
Dat zijn allemaal zaken die Jorrit Bergsma beheerst. Hij won vier jaar geleden op de Olympische Winterspelen het zilver achter Ted Jan Bloemen en aast nu op de eerste plaats. De grootste concurrent komt uit Zweden en luistert naar de naam Nils van der Poel, de man die deze spelen ook al de 5000 meter op zijn naam schreef.
Ook Patrick Roest, de snelste Nederlander ooit op de 10 km en de zilveren medaillewinnaar op de 5 km, treedt aan op het ijs in Peking. Hij is al in de tweede rit aan de beurt, Bergsma start in rit vier en Van der Poel in rit 5.
Op maandag 15 juni staan er opnieuw vier wedstrijden op het programma tijdens het WK voetbal. Spanje en België beginnen aan hun toernooi, terwijl later in de nacht ook Uruguay en Iran in actie komen.
Welmoed Sijtsma maakt overstap naar RTL en krijgt eigen late night-talkshow
11:17Zijn GTST-actrices Noa, Noa en Jolijn de opvolgers van Linda, Roos en Jessica?
10:30Zo warm wordt het zaterdag in Nederland tijdens de WK-wedstrijd tegen Zweden
10:11Dit zijn de gasten van Vandaag Inside Oranje op maandag
09:35Video: Flodder-actrice Lettie Ooshoek (buurvrouw Neuteboom) overleden