TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Sport
De deelnemers aan het SKS Kampioenschap Skûtsjesilen zeilen bij De Veenhoop, een dorpje tussen Drachten en Grou. In het MAX Skûtsje Journaal een impressie van deze etappe.
Skûtsjes zijn klassieke schepen, waarmee via de Friese binnenwateren vracht aan boerderijen werd geleverd. Halverwege de negentiende eeuw werd rond Sneek het wedstrijdzeilen van de skûtsjes geïntroduceerd als er in de zomer weinig vracht was om te vervoeren. Het was handig om op die manier de familiebanden aan te halen.
Kasteleins namen de organisatie van de wedstrijden al snel over met een commerciële bijbedoeling. Hun horecagelegenheid werd het epicentrum van de wedstrijddagen. Dat betekende extra inkomsten. De schippers konden op hun beurt geld verdienen als ze de wedstrijd wonnen.
Deze aflevering van het MAX Skûtsje Journaal zie je op maandag 5 augustus vanaf 17:30 uur bij MAX op NPO 2.
De TV van gisteren: De Bauers domineren primetime op eerste vrijdag van nieuw tv-seizoen
08:26Estavana Polman onthult bij Vandaag inside geslacht van haar tweede kindje: 'Maar alleen als jullie lief zijn'
06:47Vanavond op TV: The Sommerdahl murders, Make up your mind, Paul Blart: Mall Cop
16:40Jacobien uit Daar Gaan Ze Weer doet een boekje open na breuk met Arjen
15:46Dit zijn alle gasten die in het nieuwe seizoen van Dit Was Het Nieuws aanschuiven