TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Sport
De deelnemers aan het SKS Kampioenschap Skûtsjesilen zeilen bij De Veenhoop, een dorpje tussen Drachten en Grou. In het MAX Skûtsje Journaal een impressie van deze etappe.
Skûtsjes zijn klassieke schepen, waarmee via de Friese binnenwateren vracht aan boerderijen werd geleverd. Halverwege de negentiende eeuw werd rond Sneek het wedstrijdzeilen van de skûtsjes geïntroduceerd als er in de zomer weinig vracht was om te vervoeren. Het was handig om op die manier de familiebanden aan te halen.
Kasteleins namen de organisatie van de wedstrijden al snel over met een commerciële bijbedoeling. Hun horecagelegenheid werd het epicentrum van de wedstrijddagen. Dat betekende extra inkomsten. De schippers konden op hun beurt geld verdienen als ze de wedstrijd wonnen.
Deze aflevering van het MAX Skûtsje Journaal zie je op maandag 5 augustus vanaf 17:30 uur bij MAX op NPO 2.
Dit zijn de eerste beelden van Los Het Op! en deze BN'ers zien we in aflevering 1
15:42Housewife of Amsterdam-Maria Tailor na twee nachten ontslagen uit het ziekenhuis
14:13Erik van Looy reageert op onverwachte hit: 'Misschien zien ze het verschil niet'
13:08Esther uit B&B Vol Liefde kreeg heftig nieuws na opnames: 'Ik heb geen idee hoe de toekomst eruitziet'
12:01Opnames nieuw seizoen Tonnano afgerond, gaat kijkers volgens Achmed Akkabi 'omverblazen'