TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Sport
De deelnemers aan het SKS Kampioenschap Skûtsjesilen zeilen bij De Veenhoop, een dorpje tussen Drachten en Grou. In het MAX Skûtsje Journaal een impressie van deze etappe.
Skûtsjes zijn klassieke schepen, waarmee via de Friese binnenwateren vracht aan boerderijen werd geleverd. Halverwege de negentiende eeuw werd rond Sneek het wedstrijdzeilen van de skûtsjes geïntroduceerd als er in de zomer weinig vracht was om te vervoeren. Het was handig om op die manier de familiebanden aan te halen.
Kasteleins namen de organisatie van de wedstrijden al snel over met een commerciële bijbedoeling. Hun horecagelegenheid werd het epicentrum van de wedstrijddagen. Dat betekende extra inkomsten. De schippers konden op hun beurt geld verdienen als ze de wedstrijd wonnen.
Deze aflevering van het MAX Skûtsje Journaal zie je op maandag 5 augustus vanaf 17:30 uur bij MAX op NPO 2.
Nederland doet tóch niet mee aan het Eurovisie Songfestival
09:52Herman van der Zandt presenteert nieuw wandelprogramma voor KRO-NCRV
07:54Stars on Stage krijgt Oudejaarsspecial
07:53De TV van gisteren: Kijkers genieten van seizoensstart Hunted
07:00GTST Spoilers - maandag 2 t/m donderdag 5 november 2026