TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Sport
Er komt hoe dan ook een nieuwe winnaar, want titelhouder Frankrijk plaatste zich niet voor het eindtoernooi. Ook de eerste winnaar, Portugal, is niet van de partij.
De eerste halve finale werd woensdag gespeeld door Nederland en Kroatië. Beide ploegen gingen gelijk op en het Nederlands elftal wist zelfs in blessuretijd nog de gelijkmaker te maken waardoor ze er een verlenging uitsleepten. Maar helaas mocht het niet baten en verloor de ploeg van Ronald Koemand met 2-3.
De andere halve finale werd donderdag gespeeld tussen Italië en Spanje. Met twee grootmachten tegenover elkaar beloofde dat natuurlijk veel spektakel. Spanje opende de wedstrijd al vroeg met een voorsprong, maar Italië kwam even later op gelijke hoogte. Toch was het Spanje dat in de slotfase nog het winnende doelpunt maakte.
Dat betekent dat Nederland tegen Italië speelt in de troostfinale op zondag.
De Europese voetbalbond UEFA bedacht dit toernooi als alternatief voor het grote aantal vriendschappelijke interlands. Door de Nations League spelen landen vaker tegen gelijkwaardige tegenstanders en de toernooivorm zorgt voor meer spanning.
Twee jaar geleden stonden de Spanjaarden ook in de eindstrijd van de Nations League. Daarin was Frankrijk toen met 2-1 te sterk.
Vandaag staan de laatste poulewedstrijden in de groepen A, B en C op het programma van het WK voetbal. Dat betekent dat de spanning flink oploopt: na deze duels wordt duidelijk welke landen doorgaan naar de knock-outfase en voor wie het toernooi erop zit.
Jelka van Houten laat van zich horen na meltdown in Het Perfecte Plaatje op Reis
10:00Dit kijkt Dag & Nacht-acteur Guy Clemens: 'Ik heb alle seizoenen van deze serie achter elkaar gebinged'
10:00Quinty Trustfull eerlijk over Het Perfecte Plaatje op Reis-avontuur: 'Die tijdsdruk vond ik hels'
09:51De TV van gisteren: start nieuw seizoen Het Perfecte Plaatje op Reis verbaast kijkers
08:46Mattie en Marieke stoppen met ochtendshow bij Qmusic: 'Nieuw avontuur'