TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Sport
Er komt hoe dan ook een nieuwe winnaar, want titelhouder Frankrijk plaatste zich niet voor het eindtoernooi. Ook de eerste winnaar, Portugal, is niet van de partij.
De eerste halve finale werd woensdag gespeeld door Nederland en Kroatië. Beide ploegen gingen gelijk op en het Nederlands elftal wist zelfs in blessuretijd nog de gelijkmaker te maken waardoor ze er een verlenging uitsleepten. Maar helaas mocht het niet baten en verloor de ploeg van Ronald Koemand met 2-3.
De andere halve finale werd donderdag gespeeld tussen Italië en Spanje. Met twee grootmachten tegenover elkaar beloofde dat natuurlijk veel spektakel. Spanje opende de wedstrijd al vroeg met een voorsprong, maar Italië kwam even later op gelijke hoogte. Toch was het Spanje dat in de slotfase nog het winnende doelpunt maakte.
Dat betekent dat Nederland tegen Italië speelt in de troostfinale op zondag.
De Europese voetbalbond UEFA bedacht dit toernooi als alternatief voor het grote aantal vriendschappelijke interlands. Door de Nations League spelen landen vaker tegen gelijkwaardige tegenstanders en de toernooivorm zorgt voor meer spanning.
Twee jaar geleden stonden de Spanjaarden ook in de eindstrijd van de Nations League. Daarin was Frankrijk toen met 2-1 te sterk.
The Voice of Holland gaat door, mét Suzan en Freek
12:18Zijn Domenik en Ferenc uit MAFS nog samen? Dit denken jullie
11:05Eurovisie Songfestival 2026: hier kijk je de opening live
10:50De familie Wildeman uit Een Huis Vol komt met eerlijk bericht: 'Overleeft een relatie zoiets?'
10:00Dan Karaty blijkt enorme sportfanaat: dit zijn z'n tv-aanraders