TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Sport
Een race in de woestijn. Dit weekend wordt het Formule 1 seizoen, net als vorig jaar, afgetrapt in Bahrein.
De eerste race zal dus plaatsvinden op het Bahrain International Circuit. Sinds 2004 staat het circuit op de racekalender en dat zal voorlopig ook wel zo blijven. Wat duidelijk is, is dat het circuit in ieder geval tot 2029 op de kalender staat.
In de woestijn rijden de coureurs 57 rondjes op de 5,412 km lange baan. Omdat de temperaturen rond deze periode in Bahrein nogal kunnen oplopen tot ruim boven de 30 graden, wordt er sinds 2014 na zonsondergang gereden. De coureurs moeten het dus doen met felle schijnwerpers in plaats van zonlicht.
Het circuit van Bahrein staat bekend om de geweldige races. Het zorgt voor veel spanning, omdat je op dit circuit veel inhaalacties kunt verwachten. De coureurs moeten met verschillende facetten rekening houden. Zo is er namelijk vrij veel wind in de woestijn, maar ook de verschillen in temperatuur tussen de verschillende sessies kunnen een verschil maken.
Het meest uitdagende punt van het circuit is de krappe en bergafwaartse bocht 10. Maar ook bocht 12 moet je vooral in de gaten houden. Dat is het punt waarop de coureurs met de meeste snelheid door de bocht komen.
Het belooft weer een titanenstrijd te worden in Bahrein. Lewis Hamilton wist vorig jaar hier nipt de overwinning te pakken. Max Verstappen eindigde nog geen seconde achter hem.
Engeland en Argentinië staan vanavond tegenover elkaar in de tweede halve finale van het WK voetbal 2026.
Dit is de startdatum van het tweede seizoen van Zussen
07:53De TV van gisteren: WK-kraker tussen Frankrijk en Spanje massaal bekeken
07:06Schema halve finales WK voetbal 2026: dit zijn de wedstrijden en uitslagen
06:47Vanavond op TV: Dertigers, Het perfecte plaatje op reis, 300
05:00Alle uitslagen van het WK voetbal 2026 op een rij