TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Nieuws
Dat meldt AVROTROS dinsdag.
Zelf zegt Jeroen Krabbé over kunstenaar Matisse: "Het feit dat ik dit zo graag wilde doen, is niet alleen omdat ik de schilderijen zo mooi vind - want die vind ik adembenemend prachtig - maar ik vond iets van Matisse zelf waarop ik aansloeg. Hij zegt 'als mijn verhaal ooit verteld zou worden, dan zal het iedereen verbazen die het hoort'." En dat triggerde Jeroen om op zoek te gaan naar het verhaal achter de kunstenaar.
Veel kunstverzamelaars en recensenten waren niet te spreken over het werk van Matisse. Termen als 'een oplichter', 'een gek', 'een epileptische impressionist', waren hem niet vreemd. Maar de kunstenaar zette door en trok zich er niks van aan.
Voor Krabbé zoekt Matisse reisde Jeroen Krabbé onder andere naar Frankrijk, Corsica, Tahiti, Marokko en Amerika. Het verhaal van Matisse begint in het noorden van Frankrijk.
Krabbé zoekt Matisse is vanaf zondag 3 november om 20.20 uur bij AVROTROS op NPO 2.
Jasper Demollin vertrekt bij De FOMO Show
10:13Nieuwe look voor papa Pim van Een Huis Vol Emigreert-familie Verleg
10:00Jaap Jongbloed is ondanks stoppen Het Mooiste Meisje nog niet klaar met tv: 'Dit is geen afscheidsinterview'
09:45Özcan Akyol eerste gast van Griet Op de Beeck in Zomergasten
08:44Concert at Sea-concert van Suzan en Freek binnenkort op NPO1 te zien