TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Sterren
De 42-jarige programmamaker laat zijn licht schijnen over diversiteit op tv-redacties in de podcast De mediameiden
Podcastmakers Tamar Bot en Fanny van de Reijt geven zelf het voorzetje al door op te merken dat er qua diversiteit achter de schermen nog wel werk aan de winkel is: "Voor de schermen is er natuurlijk veel over gesproken en wordt het wel iets beter, denk ik. Achter de schermen, valt het ons op, is het nog steeds heel wit."
Da Graça is het daar ontzettend mee eens. "Het zijn allemaal witte meiden. Met ee paardenstaart, een wit t-shirt en een kettinkje. En een lichte spijkerbroek en sneakers eronder. En ze praten allemaal hetzelfde. Ze drinken allemaal hetzelfde."
Die hoge mate van homogeniteit komt de kwaliteit van de programma's niet noodzakelijk ten goede. "Ik kom soms op redacties en dan denk ik: Jeetje. Wat missen jullie veel. Jullie kunnen jezelf zó verrijken. Met nieuwe perspectieven, nieuwe inzichten, andere geluiden."
Edson verklaart zich nader: "Dan bedoel ik niet eens kleur, maar ook klasse. Echt verschillende mensen. Want je gaat zoveel binnenhalen als je dat doet. Jij als maker zou moeten denken: De wereld is zo groot. Ik kan iemand met een nieuw perspectief binnenhalen. Dat is denk ik echt een gemiste kans voor al die redactie die nog steeds zo in elkaar zitten. Dat is wel jammer."
Vanavond op TV: Klinkt als een sekte, 010: De mensen die Rotterdam kleur geven, Apollo 13
17:38Geen nieuw seizoen voor St. Willebrord: Het Mirakel van Brabant
16:06Makers van Klem komen met serie De Prijs: met Teun Luijkx, Emma Josten en Georgina Verbaan
15:47The Voice of Holland: dit is het team van Suzan en Freek
14:30Steun en toeverlaat van André van Duin overleden: 'Bedankt'