TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Sterren
Voor de driedelige reportageserie Lucas en Arthur Jussen op wereldtournee volgde Ivo Niehe de jonge pianisten op de voet. De broers blikken terug op een bijzondere tijd.
Wat vonden jullie ervan dat Ivo Niehe een serie over jullie wilde maken?
“Uiteraard waren we vereerd door het verzoek, maar we zijn altijd een beetje terughoudend om in de media te komen als daar niet direct een aanleiding voor is. We zijn uiteindelijk ook maar gewone jongens die graag piano spelen. Maar Ivo kwam met een interessante invalshoek: hij wilde laten zien wat erbij komt kijken om een internationale carrière te hebben.”
Hoe ging de samenwerking met hem en zijn team?
“Dat ging vanzelf, ook omdat we hem al zo lang kennen: we zaten voor het eerst in een van zijn programma’s toen we acht en elf waren. Wat we hebben gezien van Lucas en Arthur Jussen op Wereldtournee geeft een goede weergave van ons leven, zowel de mooie als de minder mooie momenten. Optreden blijft fantastisch, maar het is ook het vele wachten op luchthavens, de spanning vooraf en het balanceren van werk en privé. We spelen ruim honderd concerten per jaar, dat betekent dat we inclusief reisdagen minstens 250 dagen per jaar van huis zijn.”
Hoe is het om veel in het buitenland te werken?
“Wat ons opviel is hoe verschillend mensen reageren op de muziek. In Zuid-Korea zat de zaal vol jonge mensen. Klassieke muziek is daar bij de jeugd net zo populair als pop. In Japan was het publiek ontzettend gedisciplineerd. Zodra we plaatsnamen achter de piano, was het muisstil, terwijl we in Zuid-Amerikaanse zalen de hele avond een rumoerige feeststemming voelden. Ons absolute hoogtepunt was mogen optreden in de Gouden Zaal van de Musikverein in Wenen. Dat is de thuisbasis van de Wiener Philharmoniker, toch wel de Champions League voor muzikanten.”
Lucas en Arthur Jussen op Wereldtournee is op woensdag 9, 16 en 23 augustus om 21.20 uur te zien bij AVROTROS op NPO 1.
De kwartfinales van het WK voetbal 2026 gaan deze week van start. Na de achtste finales blijven er nog maar acht landen over die mogen dromen van de wereldtitel. Hieronder vind je het volledige schema van de kwartfinales, inclusief de wedstrijden en speeltijden.
De strijd om een plek in de halve finales van het WK voetbal 2026 barst los. Vanavond openen Frankrijk en Marokko de kwartfinales met een veelbelovende ontmoeting.
Deze Bondgenoot verrast met nieuwe look: 'Voelt fresh'
13:34De 5 beste programma's om deze week te streamen
13:29Cameraman Het Perfecte Plaatje op Reis heeft moeite met keuzes van Jelka van Houten
13:08Van babygeluk tot een huwelijk: zo gaat het nu met de B&B Vol Liefde-deelnemers
10:29André van Duin blijkt heel populair te zijn in het nieuwe digitale archief De Schatkamer