TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Sterren
Leuk detail: toen Gerrit Hiemstra 25 jaar geleden begon bij de omroep, was zij waarschijnlijk nog niet eens geboren.
Gerrit Hiemstra begon in 1998 bij de NOS als invaller, maar werd al snel een van de vaste gezichten van de zender. Toch komt er nu een einde aan al het moois, want in mei van dit jaar besloot de weerman na 25 jaar trouwe dienst te stoppen.
"Ik heb het nog steeds erg naar mijn zin bij de NOS en doe het werk nog altijd met veel plezier," aldus Hiemstra. "Tot nu toe heb ik vooral veel verteld en gesproken over klimaatverandering, maar nu wil ik er ook echt iets aan gaan doen."
Sindsdien zocht de NOS hard naar een opvolger, en die is gevonden: Roosmarijn Knol (25) neemt het stokje van hem over. Ze is afgestudeerd in de richting Meteorologie en Luchtkwaliteit aan de Universiteit van Wageningen en geen onbekende in het vak. Zo werkte ze tijdens haar studie als assistent-meteoroloog bij Weeronline en ging ze na haar afstuderen aan de slag bij Weerplaza.
In de onderstaande video zie je haar dan ook alvast in actie.
Ze zal op 1 september beginnen met interne opleidingen bij de NOS, waarna ze in het laatste kwartaal van dit jaar haar opwachting zal maken op televisie en radio.
Vandaag staan de laatste poulewedstrijden in de groepen A, B en C op het programma van het WK voetbal. Dat betekent dat de spanning flink oploopt: na deze duels wordt duidelijk welke landen doorgaan naar de knock-outfase en voor wie het toernooi erop zit.
Dreigement in De Bondgenoten: 'Doe rustig of ik ga me ermee bemoeien'
10:40Oos Kesbeke gaat verre reis maken in nieuw seizoen De Augurkenkoning
10:21Netflix-serie Haantjes krijgt een derde seizoen
10:06MAX Vakantieman keert terug: dit kun je verwachten van het nieuwe seizoen
10:00Danny Froger onthult grootste uitdaging in Het Perfecte Plaatje op Reis: 'Het is daar een chaos'