TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Sterren
Verdrietig nieuws: televisiepresentator Dieuwertje Blok is afgelopen zondagavond op 67-jarige leeftijd overleden.
Dat maakte haar familie maandag bekend.
Dieuwertje was al een tijdje niet meer te zien op de televisie. Vorig jaar werd er namelijk kanker bij haar geconstateerd waardoor ze een neusoperatie moest ondergaan en daardoor al haar werkzaamheden neerlegde.
Afgelopen maand zou de presentator eigenlijk weer aan de slag gaan, maar toen werd bekend dat de ziekte was teruggekeerd en niet meer te genezen was. Dieuwertje besloot daarop te stoppen met haar werk.
Dieuwertje begon in 1980 als omroeper bij de KRO en ging daarna ook nog aan de slag voor de VARA en RTL. Sinds 2001 was ze werkzaam bij de NTR waar ze het vaste en enorm geliefde gezicht werd van Het Sinterklaasjournaal. Ze was daarnaast ook regelmatig te horen op de radio.
De KRO-NCRV laat weten 'verdrietig en aangeslagen' te zijn door het overlijden van de presentator. "Kijkers, van jong tot oud, zullen met warme herinneringen terugkijken op haar belangrijke tv-werk. Wij zijn dankbaar dat Dieuwertje onderdeel was van de KRO-familie."
Ook de NTR reageert op het trieste nieuws. "Dieuwertje van de tv en radio verschilde maar weinig van de echte Dieuwertje. Haar hartelijkheid en warmte waren nooit gespeeld."
Op maandag 3 maart 2025 om 22:10 uur zie je bij de KRO-NCRV op NPO 2 en om 23:25 uur op NPO 1 het portret dat Kruispunt twee jaar geleden maakte over Dieuwertje. De omroep zendt deze aflevering opnieuw uit ter nagedachtenis.
Partnerbijdrage
RTL werkt al aan nieuw seizoen De Verraders: opnamen dit najaar
11:44GTST-fans ontdekken hint in teaser zomercliff: 'Valentijn Sanders keert terug'
11:01Floris vertelt over zijn langdurige en fanatieke deelname aan De bondgenoten
09:55Dyantha Brooks over beslissing Suzan & Freek om weer op te treden: 'Getuigt van veerkracht'
09:52De TV van gisteren: Vroege zomerhitte speelt primetime programmering parten