TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Sterren
In de uitzending van talkshow Jinek van gisteravond stond kunstmatige intelligentie (AI) centraal. Die technologie wordt populairder en populairder, mede omdat computers op basis van opdrachten zelf geloofwaardige tekst, muziek of kunst kunnen maken. Zanger Jeroen van der Boom ging aan de slag met deze technologie om een nummer te maken voor het ongeboren kindje van Eva Jinek, tot ontroering van de presentatrice.
Van der Boom liet de tekst voor het liedje Slaap, Lief Kindje maken door een computer. Zelf ging hij daarna aan de slag met het componeren van de muziek.
In de uitzending bracht Jeroen van der Boom het AI liedje ten gehore. De zanger waarschuwde de kijkers en Jinek-tafel vooraf al dat lang niet alle passages ergens op sloegen. Dat was in het nummer dan ook terug te horen, want hier en daar kwamen er best wat vreemde zinnen voorbij. Ondanks dat, was Eva Jinek zichtbaar ontroerd door het AI-lied van Jeroen van der Boom. Met tranen in haar ogen zei ze na afloop: ''Ik ben gewoon ontroerd!''
Bekijk de video van het optreden hieronder.
Emotioneel
Video: Gerard Joling licht tipje van de sluier op over opnames Casa di Beau
10:22De opnames van Love Island VIPS lijken begonnen: deze speculaties doen de ronde
10:00Dit zijn de tv-aanraders van Woeste Grond-actrice Peggy Vrijens: 'Deze serie vond ik geweldig gemaakt'
09:36Video: Maxime Meiland over plannen bij RTL: ‘Mensen gaan verrast zijn’
09:22Alles wat we weten over het vierde seizoen van Dag & Nacht