TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Streaming
James Keene is de zoon van een politieman, maar bewandelt het slechte pad. Als hij de gevangenis indraait heeft de FBI een voorstel voor hem. James kan op vrije voeten komen als hij zich laat overplaatsen naar een gevangenis voor geesteszieke criminelen en belastend bewijsmateriaal ontlokt aan seriemoordenaar Larry Hall, die op het punt staat om vrij te komen. In de inrichting is James grotendeels aan zijn lot overgelaten, en Larry Hall is nu niet echt een heerschap waar je heel close mee wilt worden.
Taron Egerton als James 'Jimmy' Keene in Black Bird
Het verhaal van Black Bird is zo spannend dat je haast niet kunt geloven dat het echt gebeurd is. De miniserie is gebaseerd op de autobiografische roman 'In with the Devil' van James Keene, en wordt lekker compact verteld. Hoofdrolspeler Taron Egerton doet het uitstekend en heeft sinds Rocketman duidelijk heel wat uurtjes in de sportschool doorgebracht. Maar echt briljant is de casting van Paul Walter Hauser als seriemoordenaar Larry Hall. Achter het uiterlijk van de vriendelijke reus schuilt een man die vreselijke dingen heeft gedaan, en dat weet Hauser perfect over te brengen. Je kunt de acteur kennen als de domme bodyguard uit I, Tonya of van zijn titelrol in Clint Eastwoods Richard Jewell, en een nominatie voor een Emmy Award lijkt ons zeer op zijn plaats.
Paul Walter Hauser als Larry Hall in Black Bird
Heel fijn is ook de rol van Ray Liotta als de vader van James. De hoofdrolspeler uit Martin Scorseses meesterwerk Goodfellas is in Black Bird te zien in een van zijn laatste rollen, een gebroken man met de nodige gezondheidsproblemen. Liotta overleed afgelopen voorjaar op 67-jarige leeftijd en Black Bird is een waardig afscheid.
Ray Liotta als James 'Big Jim' Keene in Black Bird
4 van de 5 sterren
Benieuwd welke wedstrijden er iedere dag op het programma staan tijdens het WK voetbal, wanneer Oranje speelt en hoe laat de toppers beginnen? Wij zetten het complete speelschema van het WK 2026 overzichtelijk voor je op een rij.
Het is eindelijk tijd voor het WK Voetbal 2026 en natuurlijk juichen we Nederland zo hard mogelijk toe, maar het is ook leuk als je zelf in de prijzen kunt vallen.
Omroep MAX deelt alvast meer details van nieuw seizoen We Zijn er Bijna!
11:35Gerri Eickhof keert na afscheid NOS terug op tv met documentaireserie
11:10Hadewych Minis speelt hoofdrol in nieuwe Netflix-serie
11:00Sjoerd van Ramshorst blikt vooruit op het WK voetbal: 'Het kan zomaar in één keer klaar zijn'
10:27In deze stad komt het Glazen Huis van 3FM Serious Request in 2026 te staan