TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Streaming
Het verhaal
Birgitte Nyborg (Sidse Babett Knudsen) was de eerste vrouwelijke minister van Denemarken maar in Borgen: Power & Glory is ze minister van Buitenlandse zaken. Ze is gescheiden en heeft een wat moeizame relatie met haar kinderen omdat ze in hun jeugd voornamelijk aan het werk was. Haar ministerspost is bepaald geen makkie, zeker niet wanneer een flinke voorraad olie wordt ontdekt in Groenland dat behoort tot het koninkrijk Denemarken.
Al gauw zit Birgitte tot over haar oren in de problemen met de Groenlanders, de Russen, de Chinezen, de Amerikanen en met haar eigen partijleden. En om maar aan de macht te blijven maakt de ooit zo idealistische minister haar handen heel erg vuil.
Conclusie
Het is fijn om Birgitte Nyborg na al die tijd terug te zien. En het is bijzonder knap dat de makers er ook dit keer weer een prachtig seizoen van hebben gemaakt met behalve Birgitte Nyborg ook andere goeie personages. Het verhaal is af en toe complex maar voelt ook behoorlijk realistisch en als Borgen: Power and Glory iets duidelijk maakt is het wel hoe lastig het is om als politicus eerlijk te blijven. Macht is een onweerstaanbare kracht.
Score
4 van de 5 sterren
De Olympische Winterspelen zijn van start gegaan in het Italiaanse Milaan en Cortina d'Ampezzo. Een moment waar veel topsporters naartoe hebben geleefd, maar wanneer komen de Nederlanders precies in actie?
Het is Valentijnsdag dus kruip gezellig samen met je geliefde - of gewoon lekker alleen - op de bank met deze kijktips waarin de romantiek hoogtij viert.
Productie Woeste Grond houdt auditiedag voor nieuw talent
09:09Vandaag inside buitengewoon kritisch op Bram Bakker na Javier Guzman incident
06:00Programma Olympische Winterspelen zaterdag 14 februari
16:44Alex uit Over Mijn Lijk gaat naar hospice: 'Nieuwe fase in emotionele achtbaan'
15:51Kijkers De Bondgenoten steunen Salar en Mercedes en gaan los over vader