TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Streaming
Het verhaal
Birgitte Nyborg (Sidse Babett Knudsen) was de eerste vrouwelijke minister van Denemarken maar in Borgen: Power & Glory is ze minister van Buitenlandse zaken. Ze is gescheiden en heeft een wat moeizame relatie met haar kinderen omdat ze in hun jeugd voornamelijk aan het werk was. Haar ministerspost is bepaald geen makkie, zeker niet wanneer een flinke voorraad olie wordt ontdekt in Groenland dat behoort tot het koninkrijk Denemarken.
Al gauw zit Birgitte tot over haar oren in de problemen met de Groenlanders, de Russen, de Chinezen, de Amerikanen en met haar eigen partijleden. En om maar aan de macht te blijven maakt de ooit zo idealistische minister haar handen heel erg vuil.
Conclusie
Het is fijn om Birgitte Nyborg na al die tijd terug te zien. En het is bijzonder knap dat de makers er ook dit keer weer een prachtig seizoen van hebben gemaakt met behalve Birgitte Nyborg ook andere goeie personages. Het verhaal is af en toe complex maar voelt ook behoorlijk realistisch en als Borgen: Power and Glory iets duidelijk maakt is het wel hoe lastig het is om als politicus eerlijk te blijven. Macht is een onweerstaanbare kracht.
Score
4 van de 5 sterren
Laatste loodjes voor Een Huis Vol-familie Kraan
12:23Waarom B&B Vol Liefde-Debbie en Paul eerst 'nee' zeiden tegen andere tv-programma's
11:32Boer zoekt Vrouw-koppel Jan en Rianne opnieuw ouders geworden
11:01Explosieve ruzie in De Bondgenoten: 'Wil je met me vechten?'
09:38De TV van gisteren: kijkers zien Sandra 'nog even gefileerd' worden in exitgesprek MAFS