TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Streaming
Nou, dat zit gelukkig helemaal snor. Ferry is een hartstikke goede film met een ijzersterke Frank Lammers en een hele leuke Elise Schaap. Ferry is gedeeltelijk een romantische komedie en voor een ander deel een snoeiharde actiefilm. En Ferry past bijzonder knap als eerste hoofdstuk van het Undercover-verhaal.
Het kan namelijk gruwelijk misgaan met prequels. Ik noem de drie Star Wars-films die ineens voor de originele trilogie kwamen. Ik schrik nog steeds af en toe zwetend wakker door die afgrijselijke Jar Jar Binks. En de Hobbit-films waren ook een redelijk drama na de succesvolle Lord of the Rings-films.
Ferry komt zeker niet in dat rijtje. De film speelt zich 15 jaar voor het eerste seizoen van Undercover af wanneer Ferry naar volle tevredenheid in Amsterdam woont en werkt. Ferry heeft geen baantje als administratief medewerker. Nee, hij is de rechterhand en -vuist van Ralph Brink (Huub Stapel), een soort Klaas Bruinsma.
Lees ook:
Het is leuk om 15 jaar jonger te zijn! Interview met Frank Lammers en Elise Schaap over Ferry
Ferry vermaakt zich prima met een leven vol mooie vrouwen en een onbeperkte hoeveelheid cocaïne. Maar wanneer de zoon van Brink wordt neergeschoten bij een overval door een stel Brabo's, wordt Ferry erop uitgestuurd om af te rekenen met de onverlaten. En met afrekenen bedoelen we afschieten.
Terug in Brabant wordt Ferry herenigd met zijn zus (Monic Hendrickx) en diens man John (Raymond Thiry) en ontmoet hij de liefde van zijn leven, Daniëlle. Al wordt de liefde wel een beetje in de weg gezeten door de missie van Ferry.
Liefhebbers van spijkerharde actie kunnen hun hart ophalen omdat Ferry Bouman meedogenloos is. Mensen die van romantiek houden, komen aan hun trekken omdat Ferry Bouman ook maar gewoon een jongen is die voor een meisje staat en vraagt van hem te houden. En voor degenen die dat allemaal niks vinden, Ferry is op z'n tijd nog grappig ook.
Goeie Nederlandse films verschijnen niet iedere dag. Zelfs niet ieder jaar. Koester Ferry.
+ De ongemakkelijkheid en slechte dialogen die Nederlandse speelfilms vaak kenmerken, ontbreken hier totaal
+ Je hoeft Undercover niet te hebben gezien
+ Frank Lammers en Elise Schaap spelen geweldig
Guidinc.: 4 van de 5 sterren
Checken!
Lees ook:
Grappig, er zitten wel een paar kleine foutjes in Ferry!
De knock-outfase van het WK voetbal gaat van start met Zuid-Afrika - Canada. Het is voor het eerst dat een WK een zestiende finale kent, waardoor deze wedstrijd meteen een historische primeur is. De aftrap is om 21.00 uur in het Los Angeles Stadium.
WK-optreden Orgel Joke alléén als Oranje wint van Marokko: 'Hoop dat niet alles voor niks is geweest'
10:20De TV van gisteren: halve finale Stars on Stage bezorgt kijkers zelfs in tropische hitte kippenvel
06:47Vanavond op TV: André Rieu op het Vrijthof 2025, Oh, wat een jaar!, Spanglish
23:51De Oranjezomer: Thomas van Groningen kreeg pikante vraag op vakantie (video)
14:30Komt er een tweede seizoen van Huizenruilers?