TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Streaming
Een van de grote categorieën die Netflix wél op zijn naam kon schrijven was de Emmy voor beste hoofdrolspeler in aan dramaserie, die naar Lee Jung-jae ging voor zijn rol in Squid Game. Apple TV+ had wederom succes met Ted Lasso, want Jason Sudeikis ging aan de haal met de Emmy voor beste hoofdrolspeler in een comedyserie.
Verder was het vooral HBO/HBO Max dat de prijzen binnenhaalde. The White Lotus werd beste miniserie en kreeg verder prijzen voor de briljante vertolkingen van Jennifer Coolidge als de klaaglijke hotelgast Tanya en Murray Bartlett als de onfortuinlijke manager Armond. Succession haalde prijzen binnen voor beste dramaserie en de rol van Matthew Macfadyen als Tom Wambsgans. Zendaya werd nog eens geëerd voor haar hoofdrol in Euphoria, en Jean Smart kreeg een Emmy voor haar rol in Hacks.
Lees hier wat wij vonden van The White Lotus
Andere mooie rollen die een prijs verdienden waren Julia Garner als Ruth Langmore in de Netflix-serie Ozark, Michael Keaton als dokter Finnix in Dopesick en Amanda Seyfried als Elizabeth Holmes in The Dropout. De laatste twee series zijn in Nederland te zien op Disney+.
Lees hier wat wij vonden van Dopesick
Naast de Primetime Emmy Awards zijn er ook nog tientallen Emmys voor de Creative Arts; veelal technische onderdelen als camerawerk, montage en make-up. Als we deze prijzen bij elkaar optellen komt HBO/HBO Max dit jaar op 38 Emmys. Op de tweede plaats staat Netflix met een totaal van 26.
Partnerbijdrage
De TV van gisteren: Eerste 'Super Saturday' van 2026 eindigt onbeslist
11:32Art Rooijakkers na vertrek over Nieuws van de dag: 'Het was gewoon mijn plek niet'
10:58Kijkers kritisch op SBS-talentenjacht The winner takes it all: 'Afgekeken van The floor'
10:27Extra talkshows wegens Amerikaanse aanval op Venezuela
08:00Ammar blikt vooruit op Moordfeest: ‘Kijkers gaan me zien stuntelen’