TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Streaming
Goedkoop, makkelijk verkrijgbaar en zeer verslavend: de drug crack was in de jaren 80 zeer populair bij veel arme Afro-Amerikanen. En de overheid deed er te weinig aan.
“Een chemisch massavernietigingswapen werd in de jaren 80 losgelaten op de Amerikaanse zwarte gemeenschap.” De geïnterviewden in Crack: Cocaine, corruption and conspiracy nemen geen blad voor de mond. De documentaire laat zien hoe de politieke agenda van de Amerikaanse overheid ook jaren na dato zijn sporen nalaat.
Hoe het zit? In sommige Latijns-Amerikaanse landen waren in de jaren 80 waren communistische machtshebbers de baas, en die moesten koste wat kost bestreden worden. Zelfs door groepen die hun geld verdienden met de cocaïnesmokkel, de grondstof voor crack, een zeer verslavende drug die populaire was bij arme Afro-Amerikanen. De gevolgen – zoals armoede en criminaliteit - nam de overheid voor lief. Ervaringsdeskundigen en ooggetuigen doen een boekje open.
Crack: Cocaine, corruption and conspiracy is vanaf 11 januari op Netflix.
Kijk hier de trailer:
Partnerbijdrage
Dit zijn de eerste beelden van De Kroesjes
10:29Jim Bakkum belooft veel goeds voor nieuw seizoen Stars on Stage
10:00Mark van Eeuwen: 'Dit laatste seizoen is niet alleen een afscheid van Flikken Rotterdam, maar ook van Cees'
09:37Kerstliefhebbers opgelet: Single Bells is binnenkort weer te streamen
08:42De TV van gisteren: Wilde achtervolging in Bureau Groningen eindigt in flinke ravage, kijkers stomverbaasd