TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Elke ochtend staat een groep senioren al vóór zevenen te trappelen voor de deuren van de sportschool in hun Rotterdamse nieuwbouwwijk. Met z'n twintigen storten ze zich op de apparaten in hun honk. Omdat de aftakeling van hun lichaam langzaam voortschrijdt, wordt hun wereldje steeds kleiner, maar op deze plek vinden ze gezelschap en verbroedering.
In Blijven Gaan toont regisseur Anneloek Sollart - maker van de veelbesproken documentaire Rauw - hoe tijdens het sporten alle grenzen van herkomst en status wegvallen. Zahra uit Iran komt naar de sportschool om haar zware werk te vergeten, Harry om een vrouw te vinden en Ria om haar stille huis te ontvluchten. Leen van 91 baalt als het touwtjespringen niet meer lukt: "Ik wil niet krakkemikkerig worden."
"Als je jong bent, dan ben je helemaal niet met je aftakeling bezig. Maar iedereen krijgt er na zijn zestigste mee te maken", vertelde Anneloek Sollart op NPO Radio 5. De maker van de veelbesproken documentaires Rauw en Rauwer wilde laten zien hoe ouderen in de sportschool worstelen met verlies, verval en eenzaamheid, maar het samen langer volhouden.
De regisseur filmde de sportende ouderen ook alleen thuis, waar ze op zichzelf zijn aangewezen. Dat lukt de een beter dan de ander en het contrast met de saamhorigheid in de club is enorm. "Het sporten blijft toch een manier om in het leven te blijven staan."
De 2Doc: Blijven Gaan zie je op zaterdag 6 juli vanaf 23:50 uur bij MAX op NPO2. (HH)
De Olympische Winterspelen zijn van start gegaan in het Italiaanse Milaan en Cortina d'Ampezzo. Een moment waar veel topsporters naartoe hebben geleefd, maar wanneer komen de Nederlanders precies in actie?
Wat zuur! Joep Wennemars krijgt geen ruimte en botst op tegenstander (video)
19:11Zien: eerste beelden van de cast van The Passion 2026
16:38Leuk om te zien: Arjen Lubach verrast bakfanaat Danique met bezoek van Robèrt van Beckhoven
16:17De Slimste Mens 2026: dit zijn de vragenstellers in de Open Deur-ronde
14:33Bridget Maasland in shock na beelden Ferry Doedens: 'Voel me ramptoerist'