TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Op 8 februari 2014 bracht een psychisch zieke man de 81-jarige Els Borst om het leven. Precies tien jaar na die schokkende moord belicht de documentaire De Erfenis van Els Borst het leven en werk van de arts, hoogleraar en minister van Volksgezondheid.
Tijdens haar ministerschap, tussen 1994 en 2002, ondertekende Borst meer dan honderd wetten en zette ze zich in voor de democratie en het recht op zelfbeschikking. Zo speelde ze een belangrijke rol in de totstandkoming van de euthanasiewetgeving.
Regisseurs Pamela Sturhoofd en Jessica van Tijn maken gebruik van gesprekken met mensen die Borst goed hebben gekend en waarin zowel haar persoonlijke als politieke kant naar voren komt. Naast haar erfenis komt ook het tragische einde van Els Borst aan bod.
De 2Doc: De Erfenis van Els Borst is op donderdag 8 februari vanaf 22:18 uur te zien bij BNNVARA op NPO2.
Er staat een aantal mooie topaffiches op het programma vandaag. Noorwegen en Frankrijk strijden om de groepswinst, Spanje neemt het op tegen Uruguay en ook België moet nog vol aan de bak voor een plek in de knock-outfase van het WK voetbal.
Shelly Sterk valt in de smaak bij VI-kijkers: 'Zo doe je dat bij de mannen'
10:11Mats uit De Bachelorette op 28-jarige leeftijd overleden
09:54Wilfred Genee raakt gevoelige snaar bij Johan Derksen: 'Jij bepaalt niet waar ik over praat'
09:07Hart van Nederland-presentatrice Nikki Herr bevallen van tweeling
08:51De TV van gisteren: ruim 1,6 miljoen kijkers blijven wakker voor Oranje