TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Televisie
De bevrijding van Nederland in de Tweede Wereldoorlog was voor een groot deel te danken aan de inzet van Amerikanen, Canadezen, Engelsen en Polen. Dat ook honderden jonge mannen uit Tsjecho-Slowakije zich bij de geallieerden voegden, is minder bekend.
De 2Doc: De Onbekende Bevrijders vertelt het verhaal van zes van deze Tsjechische strijders. In de nacht van 22 op 23 juni 1941 vloog piloot Vilem Bufka met vijf bemanningsleden terug van een missie in Bremen. Boven het Noord-Hollandse Nieuwe Niedorp werd hun bommenwerper belaagd door een Duitse nachtjager. Hun vliegtuig stortte brandend neer, de piloot wist zich te redden.
Nabestaanden en deskundigen vertellen wat de Tsjechen motiveerden in hun strijd en wat hun rol is geweest in de bevrijding van Nederland.
Partnerbijdrage
Is Bureau Groningen de volgende stop van Ewout Genemans?
12:54Noa Vahle: 'Zo vieren we kerst in huize De Mol'
09:31Documentaire Wij Zijn GTST is vanaf nu te zien op Videoland
09:20Keert Billy de Palma terug in Goede Tijden, Slechte Tijden?
07:50Open Casa krijgt een nieuw seizoen op Prime Video