TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
De bevrijding van Nederland in de Tweede Wereldoorlog was voor een groot deel te danken aan de inzet van Amerikanen, Canadezen, Engelsen en Polen. Dat ook honderden jonge mannen uit Tsjecho-Slowakije zich bij de geallieerden voegden, is minder bekend.
De 2Doc: De Onbekende Bevrijders vertelt het verhaal van zes van deze Tsjechische strijders. In de nacht van 22 op 23 juni 1941 vloog piloot Vilem Bufka met vijf bemanningsleden terug van een missie in Bremen. Boven het Noord-Hollandse Nieuwe Niedorp werd hun bommenwerper belaagd door een Duitse nachtjager. Hun vliegtuig stortte brandend neer, de piloot wist zich te redden.
Nabestaanden en deskundigen vertellen wat de Tsjechen motiveerden in hun strijd en wat hun rol is geweest in de bevrijding van Nederland.
De TV van gisteren: Derde seizoen te veel? Finale Wie Is de Mol? scoort historisch laag
12:08Hélène Hendriks bedankt voor RTL en blijft nog zeker vijf jaar bij Talpa
11:52Big Brother-ster duikt als kandidaat op in Kopen Zonder Kijken
11:02Raymond Mens trekt boetekleed aan na 'misverstand' over vriend in Vandaag Inside
10:03Johan Derksen verdedigt bron in VI na statement RTL over 'stemmingmakerij' Renze Klamer maakt veel los