Televisie
BNNVARA staat met 2Doc: Femicide stil bij de moord op zelfstandige vrouwen
Judith Regeling
  ·    ·  
LAATSTE UPDATE: 08-12-22 22:19

Vrijdag 25 november stond in het teken van de Internationale Dag tegen geweld tegen Vrouwen. Op deze dag werd wereldwijd stilgestaan bij femicide en dat is hard nodig ook. Wist je bijvoorbeeld dat iedere acht dagen er in Nederland een vrouw wordt vermoord? Vrijwel altijd is de (ex-)partner hiervan de dader en de keuze van de vrouw om zelfstandig te zijn, de oorzaak.
2Doc: Femicide
In de 2Doc: Femicide, die vanavond te zien zal zijn op NPO2, delen nabestaanden van femicide-slachtoffers dan ook openhartig en indringend hun verhaal. Niet alleen de toedracht, de moord zelf en het drama dat erop volgde worden besproken, maar ook het taboe dat kleeft rondom het thema 'femicide', oftewel moord op vrouwen omdat ze vrouw zijn. Want hoe komt dat eigenlijk én belangrijker nog: hoe komen we van dit taboe af?
Wat je verder niet mag missen
Alle tips
Finalisten van Heel Holland Bakt 2023 brengen ode aan teckel Nhaan
De overgebleven bakkers van Heel Holland Bakt 2023 moeten nog één keer ploeteren voor de titel ‘beste thuisbakker van Nederland’. In de finale maken ze een chocoladeteckel - een ode aan Janny van der Heijdens hond Nhaan - en een enorme spektakeltaart.Laatste nieuws van TVgids.nl
Meer nieuws 18:58André van Duin doet aangifte van afpersing
13:05Big Brother-fans steken Jason hart onder de riem met vliegtuigje
11:45Op zoek naar...-winnares Danique blij met 'minder naïeve' Sandy
11:12Alaaf! Chantal Janzen brengt carnavalsnummer uit
10:32Johnny de Mol eert jarige Willeke Alberti in HLF8: 'Geen makkelijk jaar gehad'