TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Kees Momma is 49 jaar oud en autistisch. Hij woont nog bij zijn ouders, maar die zijn inmiddels 80 en 83 jaar, en uitgeblust. Wat gebeurt er met Kees als zij er niet meer zijn? Filmmaker Monique Nolte vertelt Kees' verhaal met de documentaire Het Beste voor Kees.
Kees moet er niet aan denken hoe het met hem verder moet als zijn ouders er niet meer zijn. Waar moet hij dan heen? Wonen tussen andere mensen met een beperking wil hij absoluut niet. "Ik wil niet geconfronteerd worden met de gebreken die ik zelf ook heb."
De levens van Kees en zijn ouders zijn zo verstrengeld geraakt dat het nog maar de vraag is of Kees kan leren om een eigen leven op te bouwen. Zijn ouders staan voor een groot dilemma: waar vinden ze een goede plek voor Kees en iemand die hem net zoveel tijd, aandacht en zorg kan bieden als zij?
Het Beste voor Kees is een documentaire uit 2014. Inmiddels heeft filmmaker Monique Nolte een vervolg gemaakt: Kees Vliegt Uit. Daarin is te zien hoe het nu met Kees gaat. Die documentaire is te zien bij streamingdienst Videoland.
Erben Wennemars stopt als schaatsanalist bij NOS: 'Kan mijn werk niet meer op de vrije manier doen die ik nastreef'
11:01Marijn Kuipers deelt haar verborgen strijd met boulimia in BNNVARA-documentaire
10:04'MAX Vakantieman zie je weer vanaf deze datum'
09:16Eerste namen van gasten bekend van nieuw interviewprogramma Wilfred Genee
08:27De TV van gisteren: Meer animo voor tweede halve finale van Eurovisie Songfestival