TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Kees Momma is 49 jaar oud en autistisch. Hij woont nog bij zijn ouders, maar die zijn inmiddels 80 en 83 jaar, en uitgeblust. Wat gebeurt er met Kees als zij er niet meer zijn? Filmmaker Monique Nolte vertelt Kees' verhaal met de documentaire Het Beste voor Kees.
Kees moet er niet aan denken hoe het met hem verder moet als zijn ouders er niet meer zijn. Waar moet hij dan heen? Wonen tussen andere mensen met een beperking wil hij absoluut niet. "Ik wil niet geconfronteerd worden met de gebreken die ik zelf ook heb."
De levens van Kees en zijn ouders zijn zo verstrengeld geraakt dat het nog maar de vraag is of Kees kan leren om een eigen leven op te bouwen. Zijn ouders staan voor een groot dilemma: waar vinden ze een goede plek voor Kees en iemand die hem net zoveel tijd, aandacht en zorg kan bieden als zij?
Het Beste voor Kees is een documentaire uit 2014. Inmiddels heeft filmmaker Monique Nolte een vervolg gemaakt: Kees Vliegt Uit. Daarin is te zien hoe het nu met Kees gaat. Die documentaire is te zien bij streamingdienst Videoland.
De groepsfase van het WK voetbal nadert zijn ontknoping. Vandaag vallen de beslissingen in de groepen D, E en F, met onder meer Nederland, Duitsland en de Verenigde Staten in actie.
Alles over de Gouden Televizier-Ring 2026
13:44Joop van den Ende geëerd met de Gouden Televizier Oeuvre-Ring
13:25Marieke Elsinga ramde lantaarnpaal nadat ze in slaap viel achter het stuur
11:31Tygo Gernandt komt met nieuwe reportageserie
10:26De eerste beelden van de veelbelovende Nederlandse dramaserie BASTA zijn er eindelijk!