TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
In een terugblik van zeventig jaar televisie kon het genre satire beslist niet ontbreken. Nederlandse programmamakers hebben een bewezen talent voor deze scherpe, maatschappijkritische vorm van humor.
Vooral de VPRO is al jaren hofleverancier in dit segment. Niet voor niets produceert de omroep deze terugblik waarin het veelbesproken Hoepla uit de jaren 60 volop de aandacht krijgt. Conservatief Nederland sprak er schande van toen in 1967 fotomodel Phil Bloom voor de camera bloot de krant zat te lezen.
Het was pas het begin van grensverleggende humor waaraan programmamakers als Wim T. Schippers, Arjan Ederveen, Koot & Bie en de mannen van Jiskefet hun bijdragen leverden. De VPRO gaf deze en nog vele andere humoristen een huis op de beeldbuis. (HH)
100 dagen in de gehandicaptenzorg bezorgt VPRO recordaantal streams
10:56Toch geen definitief afscheid van Kassa: programma gaat online verder
10:00Een kijkje in de rijke carrière van Gouden Televizier Oeuvre-Ring-winnaar Joop van den Ende
09:46Welk programma vervangt Got Talent op RTL 4?
07:33Dit programma vervangt Taskmaster op RTL 4