TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
In een terugblik van zeventig jaar televisie kon het genre satire beslist niet ontbreken. Nederlandse programmamakers hebben een bewezen talent voor deze scherpe, maatschappijkritische vorm van humor.
Vooral de VPRO is al jaren hofleverancier in dit segment. Niet voor niets produceert de omroep deze terugblik waarin het veelbesproken Hoepla uit de jaren 60 volop de aandacht krijgt. Conservatief Nederland sprak er schande van toen in 1967 fotomodel Phil Bloom voor de camera bloot de krant zat te lezen.
Het was pas het begin van grensverleggende humor waaraan programmamakers als Wim T. Schippers, Arjan Ederveen, Koot & Bie en de mannen van Jiskefet hun bijdragen leverden. De VPRO gaf deze en nog vele andere humoristen een huis op de beeldbuis. (HH)
Het WK voetbal gaat vandaag verder met vier wedstrijden in de groepen G en H. Spanje en België hopen hun eerste overwinning van het toernooi te boeken, terwijl ook Uruguay weer in actie komt op het wereldkampioenschap.
Alle uitslagen van het WK voetbal 2026 op een rij
10:56'Chantal Janzen en Elise Schaap spelen hoofdrollen in nieuwe dramaserie'
10:40'Nepobaby' Nicky van der Gijp over kritiek op Het Oranje Café: 'Makkelijke inkopper'
10:14Judith en Bart uit Winter Vol Liefde dreigen zonder hulp boerderij te verliezen: 'Staan opeens voor enorme uitdaging'
09:23Renze Klamer reageert op pittige uitspraak van Johan Derksen: 'Erger in de omgang dan Matthijs van Nieuwkerk'