TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
In een terugblik van zeventig jaar televisie kon het genre satire beslist niet ontbreken. Nederlandse programmamakers hebben een bewezen talent voor deze scherpe, maatschappijkritische vorm van humor.
Vooral de VPRO is al jaren hofleverancier in dit segment. Niet voor niets produceert de omroep deze terugblik waarin het veelbesproken Hoepla uit de jaren 60 volop de aandacht krijgt. Conservatief Nederland sprak er schande van toen in 1967 fotomodel Phil Bloom voor de camera bloot de krant zat te lezen.
Het was pas het begin van grensverleggende humor waaraan programmamakers als Wim T. Schippers, Arjan Ederveen, Koot & Bie en de mannen van Jiskefet hun bijdragen leverden. De VPRO gaf deze en nog vele andere humoristen een huis op de beeldbuis. (HH)
Surprise: Er gaat een derde vrouw op zoek naar de liefde in De Bachelorette
12:25Philip Freriks keert terug met Oorlogsalbums
12:00Voormalig Prince Charming Diego González-Clark scoort rol in GTST
11:56Jan Versteegh heeft een nieuwe televisieklus te pakken: 'Ik mag het eindelijk zeggen'
11:14Frank Lammers ligt niet wakker van opmerkingen Johan Derksen: 'Wat een kleuter is dat zeg'