TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
In een terugblik van zeventig jaar televisie kon het genre satire beslist niet ontbreken. Nederlandse programmamakers hebben een bewezen talent voor deze scherpe, maatschappijkritische vorm van humor.
Vooral de VPRO is al jaren hofleverancier in dit segment. Niet voor niets produceert de omroep deze terugblik waarin het veelbesproken Hoepla uit de jaren 60 volop de aandacht krijgt. Conservatief Nederland sprak er schande van toen in 1967 fotomodel Phil Bloom voor de camera bloot de krant zat te lezen.
Het was pas het begin van grensverleggende humor waaraan programmamakers als Wim T. Schippers, Arjan Ederveen, Koot & Bie en de mannen van Jiskefet hun bijdragen leverden. De VPRO gaf deze en nog vele andere humoristen een huis op de beeldbuis. (HH)
Shelly Sterk liep gehoorschade op tijdens opnames van het tv-programma Galileo
11:29Video: Jan Slagter en Guido den Aantrekker clashen bij De Oranjezomer
11:16Huh? Er lijkt een deelnemer plots te zijn vertrokken uit De Bondgenoten
10:20Het tweede seizoen van Andy & Melisa is binnenkort al te streamen: dit is de startdatum
08:14De TV van gisteren: Kijkers krijgen nu al de rillingen van ademcoach David in B&B Vol Liefde