TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
In 2025 is het vijftig jaar geleden dat zangeres, danseres en actrice Josephine Baker overleed. Geboren in het zuiden van de VS waar rassen indertijd wettelijk gescheiden werden, verhuisde de entertainer in de jaren 30 naar Frankrijk, waar ze tijdens de Tweede Wereldoorlog actief was voor het verzet. Later werd ze een belangrijke stem in de burgerrechtenbeweging.
Presentatrice en regisseuse Astrid Sy en Femke van Wiggen van geschiedenismagazine Andere Tijden, zijn bewonderaars van Baker. In deze special belichten ze dan ook Bakers strijd voor haar idealen, zoals een wereld zonder racisme. Zo adopteerde Baker twaalf kinderen met uiteenlopende culturele en etnische achtergronden, die ze haar 'regenboogkinderen' noemde. Twee van hen blikken terug op hun ongewone jeugd.
Deze Andere Tijden Special over Josephine Baker zie je op maandag 30 december 2024 vanaf 20:35 uur op NPO 2.
Na de stunt tegen Oranje wacht Marokko zaterdag alweer de volgende horde op het WK voetbal. In het Houston Stadium neemt de ploeg het op tegen Canada, dat voor eigen Noord-Amerikaans publiek maar al te graag roet in het eten gooit.
Na de stunt tegen Duitsland wacht Paraguay opnieuw een zware uitdaging op het WK voetbal. Dit keer is Frankrijk de tegenstander, een ploeg die met veel vertrouwen aan de aftrap verschijnt.
Married at First Sight krijgt voorlopig geen nieuw seizoen
16:17Saskia Belleman eerlijk over vertrek bij RTL: 'Uitgebreid met Renze gesproken'
16:06Verlaat Wouter de Winther Eva en VI voor Renze? 'Goeie klik'
14:20Jan Kooijman kreeg tevergeefs advies van Irene Moors voor Het Perfecte Plaatje op Reis: 'Uiteindelijk niks aan gehad'
11:16Verschuivingen in televisiewereld: Kirsten Westrik en Tom van 't Einde verplaatsen