TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Rond de eeuwwisseling doet de Groningse fijnschilder Henk Helmantel goede zaken. De 'Rembrandt van het Noorden' vraagt tonnen voor zijn realistische stillevens en kerkinterieurs, en rijke verzamelaars hebben dat er graag voor over. Zelf heeft Helmantel een privécollectie met zijn eigen favorieten, maar in de nacht van 24 op 25 februari 2000 ontdekt hij dat er 37 doeken zijn gestolen.
Met medewerking van Helmantel, kunstdetective Arthur Brandt, de Groningse korpschef Bernard Welten en rechercheur Nico Nijp maakt Andere Tijden een reconstructie van de spectaculaire kunstroof en de al even opzienbarende manier waarop de misdaad vijf maanden later werd opgelost. Een knap staaltje politiewerk, want 95 procent van de gestolen kunst wordt nooit meer teruggevonden.
Deze aflevering van Andere Tijden Special is op vrijdag 23 augustus vanaf 22:10 uur te zien bij NTR op NPO 2.
De Olympische Winterspelen zijn van start gegaan in het Italiaanse Milaan en Cortina d'Ampezzo. Een moment waar veel topsporters naartoe hebben geleefd, maar wanneer komen de Nederlanders precies in actie?
De TV van gisteren: Winter Vol Liefde-kijkers willen niet dat Raoul vertrekt bij Claudia
07:00Programma Olympische Winterspelen woensdag 11 februari
06:47Vanavond op TV: Olympische Winterspelen, De Bogaartjes, Men in Black II
20:16Nieuw seizoen van De Roelvinkjes in de maak
18:35Anita Witzier en Klaas van Kruistum gaan 40 dagen vasten voor nieuw tv-programma