TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
De in 1875 geboren goochelaar Theo Bamberg - beter bekend onder de naam Okito - kwam uit een Joodse goochelaarsfamilie en was wereldberoemd.
Bambergs succes begon in Nederland, waar hij op zijn elfde samen met zijn vader optrad voor prinses Wilhelmina. Daarna kreeg hij te maken met tegenslag: door een zwemongeluk verloor hij een groot gedeelte van zijn gehoor. Dat weerhield hem er niet van om zijn vleugels uit te slaan. Met soms wel 2000 kilo aan bagage reisde hij door onder meer de Verenigde Staten en Frankrijk om het publiek te vermaken.
Illusionist Hans Klok, die hem als een groot voorbeeld ziet, erfde verhuisdozen vol met materiaal van de iconische goochelaar. Het Joods Museum komt met een tentoonstelling over Okito en zijn Joodse collega-goochelaars.
Partnerbijdrage
De TV van gisteren: The Masked Singer domineert kijkcijfers, concurrentie bij lange na niet in zicht
06:47Vanavond op TV: Code of silence, Star trek: Strange new worlds, The Secret Life of Walter Mitty
17:31Els uit B&B Vol Liefde kritisch over 'intenties' Winter Vol Liefde-kandidaten
16:30Bradley uit De Bondgenoten duikt op in Lang Leve de Liefde en zijn date maakt nu al de tongen los
16:13Uitzendschema van The Voice of Holland 2026: Alle rondes en data op een rij