TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
De in 1875 geboren goochelaar Theo Bamberg - beter bekend onder de naam Okito - kwam uit een Joodse goochelaarsfamilie en was wereldberoemd.
Bambergs succes begon in Nederland, waar hij op zijn elfde samen met zijn vader optrad voor prinses Wilhelmina. Daarna kreeg hij te maken met tegenslag: door een zwemongeluk verloor hij een groot gedeelte van zijn gehoor. Dat weerhield hem er niet van om zijn vleugels uit te slaan. Met soms wel 2000 kilo aan bagage reisde hij door onder meer de Verenigde Staten en Frankrijk om het publiek te vermaken.
Illusionist Hans Klok, die hem als een groot voorbeeld ziet, erfde verhuisdozen vol met materiaal van de iconische goochelaar. Het Joods Museum komt met een tentoonstelling over Okito en zijn Joodse collega-goochelaars.
GTST Spoilers - maandag 12 t/m donderdag 15 oktober 2026
21:49Streep door tweede seizoen Kees Flodder: Tatjana reageert
21:14Ze zijn er!: Dit zijn de eerste beelden van de Woeste Grond-film
20:50Nasrdin Dchar regisseert nieuwe dramaserie voor Omroep MAX
20:06Bert van Leeuwen over einde Het Familiediner: 'Het verveelt mij nog niet'