TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
De in 1875 geboren goochelaar Theo Bamberg - beter bekend onder de naam Okito - kwam uit een Joodse goochelaarsfamilie en was wereldberoemd.
Bambergs succes begon in Nederland, waar hij op zijn elfde samen met zijn vader optrad voor prinses Wilhelmina. Daarna kreeg hij te maken met tegenslag: door een zwemongeluk verloor hij een groot gedeelte van zijn gehoor. Dat weerhield hem er niet van om zijn vleugels uit te slaan. Met soms wel 2000 kilo aan bagage reisde hij door onder meer de Verenigde Staten en Frankrijk om het publiek te vermaken.
Illusionist Hans Klok, die hem als een groot voorbeeld ziet, erfde verhuisdozen vol met materiaal van de iconische goochelaar. Het Joods Museum komt met een tentoonstelling over Okito en zijn Joodse collega-goochelaars.
Anniko van Santen: 'Hier krijg ik persoonlijk een endorfine rush van'
09:09Nieuw seizoen Only Joling staat op losse schroeven
08:26De TV van gisteren: Zomergasten dooft als nachtkaars uit en Mi Dushi blijft matig scoren
06:47Vanavond op TV: After the flood, B&B vol liefde, Murder on the Orient Express
11:47Komt The Voice: Celebrity ook naar Nederland?