TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
In Bij Van Duin op de Achterbank praat André van Duin met beroemde cabaretiers over hun leven, loopbaan en inspiratiebronnen. In dit nieuwe seizoen nemen Najib Amhali, Claudia de Breij, Ronald Goedemondt, Karin Bloemen en Freek de Jonge plaats in de oldtimer van de komiek.
Richard Groenendijk is de eerste gast van deze reeks. Hij won twee keer de Poelifinario, de prestigieuze theaterprijs voor de beste cabaretvoorstelling. Ook kreeg hij de lachers op de hand met zijn typetje Jopie Parlevliet.
Opgroeiend in het volgens Groenendijk nogal bekrompen Goeree-Overflakkee lag een toekomst in het theater niet bepaald voor de hand. Op de achterbank vertelt de cabaretier welke artiesten uit binnen- en buitenland hem inspireerden om toch zijn podiumdromen na te jagen.
Dit is overigens niet de eerste ontmoeting tussen de twee komieken. Vorig jaar reikte Van Duin in een vol Carré een Diamanten Ticket Award uit aan Groenendijk. De cabaretier won de prijs omdat er 150.000 kaartjes waren verkocht voor zijn voorstelling Voor Iedereen Beter.
Het feit dat Groenendijks jeugdheld de prijs uitreikte, maakte het moment nog feestelijker. “Ik keek als kind heel vaak naar André. Als jong jongetje, met niet al te veel eigenwaarde”, vertelde Groenendijk in zijn dankwoord. “Dat ik deze prijs nu uit handen van jou krijg, is heel bijzonder. Voor mij is dit wel een cirkeltje-rondverhaal. Ik ben diep ontroerd.”
Vandaag staat in het teken van twee grote WK-favorieten. Zowel Argentinië als Frankrijk komt in actie, terwijl Noorwegen en Senegal elkaar treffen in een duel dat belangrijk kan worden voor de strijd om de volgende ronde.
De Bauers, een Nieuwe Fase van start op NPO1, dit is wanneer
09:34Van Onschatbare Waarde is vanaf deze dag terug op tv
09:10Waar en wanneer zie je het SKS Skûtsjesilen 2026 op tv?
08:42Ik Geloof in Mij-ster Rutger van Barneveld breekt vijf jaar na serie eindelijk door met zomerhit
08:10De TV van gisteren: Amerikafilmpjes Raymond Mens bejubeld door de kijker