TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
In Bij Van Duin op de Achterbank praat André van Duin met beroemde cabaretiers over hun leven, loopbaan en inspiratiebronnen. In dit nieuwe seizoen nemen Najib Amhali, Claudia de Breij, Ronald Goedemondt, Karin Bloemen en Freek de Jonge plaats in de oldtimer van de komiek.
Richard Groenendijk is de eerste gast van deze reeks. Hij won twee keer de Poelifinario, de prestigieuze theaterprijs voor de beste cabaretvoorstelling. Ook kreeg hij de lachers op de hand met zijn typetje Jopie Parlevliet.
Opgroeiend in het volgens Groenendijk nogal bekrompen Goeree-Overflakkee lag een toekomst in het theater niet bepaald voor de hand. Op de achterbank vertelt de cabaretier welke artiesten uit binnen- en buitenland hem inspireerden om toch zijn podiumdromen na te jagen.
Dit is overigens niet de eerste ontmoeting tussen de twee komieken. Vorig jaar reikte Van Duin in een vol Carré een Diamanten Ticket Award uit aan Groenendijk. De cabaretier won de prijs omdat er 150.000 kaartjes waren verkocht voor zijn voorstelling Voor Iedereen Beter.
Het feit dat Groenendijks jeugdheld de prijs uitreikte, maakte het moment nog feestelijker. “Ik keek als kind heel vaak naar André. Als jong jongetje, met niet al te veel eigenwaarde”, vertelde Groenendijk in zijn dankwoord. “Dat ik deze prijs nu uit handen van jou krijg, is heel bijzonder. Voor mij is dit wel een cirkeltje-rondverhaal. Ik ben diep ontroerd.”
Partnerbijdrage
Beste Zangers aflevering 2 gemist? Bekijk hier alle optredens terug
10:15Winston Gerschtanowitz: 'Hier ken ik de Miljoenenjacht-thuiswinaar van'
09:19Valerio Zeno presenteert Echte Jongens op Safari en dit zijn de deelnemers
09:01Fred in B&B Vol Liefde: 'Ik wil op nummer één staan, voor mijn vriendins kinderen'
08:20De TV van gisteren: Beestenboel maakt vrije val door terugkeer Miljoenenjacht