TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Piet runt in Herwijnen al drie jaar lang een opvangplek voor ooievaars en dat zorgt voor idyllische beelden. Rond zijn woning zijn 25 ooievaarsnesten, dus de vogels zijn overal op zijn erf te vinden. Ze lopen tussen de ganzen, kippen en varkens als buren, vriendelijk klepperend met hun lange snavels.
Piet helpt mee de ooievaar in Nederland te redden, want vijftig jaar geleden mocht het in de krant als je er eentje zag. “In 1979 waren er nog maar veertien ooievaars in Nederland en iedereen was naar ze op zoek.”
Dankzij opvangplekken zoals in Herwijnen zijn er Nederland nu zo’n 1600 broedparen. Dat moeten er nog veel meer worden, vindt Piet. “Je denkt op het eerste gezicht dat het niet zo’n bijzondere vogel is, totdat je hun expressieve ogen ziet.”
Deze aflevering van BinnensteBuiten zie je op donderdag 14 november vanaf 19:10 uur op NPO 2.
Johan Derksen snapt niets van uitslag The Voice of Holland: ‘Sanne stak er met kop en schouders bovenuit’ (video)
09:29Tommie Christiaan ontmoet zijn oude drugsdealer in EO-programma Hel of Hotel
08:47Video: De Bondgenoten-Fianca over haar avontuurtjes met Casper: ‘Het was een project’
07:54Presentator Wilfred Genee is tijdelijk afwezig bij Vandaag Inside
07:40De TV van gisteren: Meer dan miljoen kijkers voor seizoensslot Kopen Zonder Kijken