TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Piet runt in Herwijnen al drie jaar lang een opvangplek voor ooievaars en dat zorgt voor idyllische beelden. Rond zijn woning zijn 25 ooievaarsnesten, dus de vogels zijn overal op zijn erf te vinden. Ze lopen tussen de ganzen, kippen en varkens als buren, vriendelijk klepperend met hun lange snavels.
Piet helpt mee de ooievaar in Nederland te redden, want vijftig jaar geleden mocht het in de krant als je er eentje zag. “In 1979 waren er nog maar veertien ooievaars in Nederland en iedereen was naar ze op zoek.”
Dankzij opvangplekken zoals in Herwijnen zijn er Nederland nu zo’n 1600 broedparen. Dat moeten er nog veel meer worden, vindt Piet. “Je denkt op het eerste gezicht dat het niet zo’n bijzondere vogel is, totdat je hun expressieve ogen ziet.”
Deze aflevering van BinnensteBuiten zie je op donderdag 14 november vanaf 19:10 uur op NPO 2.
We Zijn er Bijna!: dit is de exacte route die Marlijn en de kampeerders afleggen
13:34Wanneer is LUBACH weer terug op tv?
12:55Erica Terpstra tóch nog op reis voor MAX?
12:11B&B Vol Liefde: 'Nee Ceciel, ik wil niet meer met je eten'
11:15Zus van Fabiënne uit De Bondgenoten spreekt zich uit over gerucht: 'Het is te bizar voor woorden'