TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Piet runt in Herwijnen al drie jaar lang een opvangplek voor ooievaars en dat zorgt voor idyllische beelden. Rond zijn woning zijn 25 ooievaarsnesten, dus de vogels zijn overal op zijn erf te vinden. Ze lopen tussen de ganzen, kippen en varkens als buren, vriendelijk klepperend met hun lange snavels.
Piet helpt mee de ooievaar in Nederland te redden, want vijftig jaar geleden mocht het in de krant als je er eentje zag. “In 1979 waren er nog maar veertien ooievaars in Nederland en iedereen was naar ze op zoek.”
Dankzij opvangplekken zoals in Herwijnen zijn er Nederland nu zo’n 1600 broedparen. Dat moeten er nog veel meer worden, vindt Piet. “Je denkt op het eerste gezicht dat het niet zo’n bijzondere vogel is, totdat je hun expressieve ogen ziet.”
Deze aflevering van BinnensteBuiten zie je op donderdag 14 november vanaf 19:10 uur op NPO 2.
Videoland-serie Onopgelost krijgt een tweede seizoen
08:30Dit programma vervangt Het Verhaal van Nederland - De Tweede Wereldoorlog op NPO 1
07:50De TV van gisteren: Prima start voor Kees van der Spek Ontmaskert
07:00GTST Spoilers - maandag 27 t/m donderdag 30 april 2026
22:12Kijkers verdeeld over Kopen Zonder Kijken-stel met flink budget: 'Flabbergasted'