TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
In de vierdelige serie Breuklijnen bezoekt Sinan Can een jaar lang vier grote Europese steden: Parijs, Londen, Stockholm en Brussel. Hij reist naar de probleemwijken waar de cijfers over armoede en werkloosheid deprimerend zijn. Hij wil zien in welke omstandigheden mensen hier leven en wat dit voor de samenleving doet.
In de eerste aflevering gaat Can naar de banlieues van Parijs. Banlieue betekent niets meer dan 'voorstad', maar tegenwoordig is het synoniem voor troosteloze buitenwijk. Van de elf miljoen mensen in de Franse metropool wonen er meer dan vijf miljoen in achterstandswijken. Al vanaf de jaren 70 bedenkt de Franse overheid plannen om de banlieueproblematiek aan te pakken. Verschillende inwoners uit deze wijken laten Can de werkelijke situatie zien.
Er staat een aantal mooie topaffiches op het programma vandaag. Noorwegen en Frankrijk strijden om de groepswinst, Spanje neemt het op tegen Uruguay en ook België moet nog vol aan de bak voor een plek in de knock-outfase van het WK voetbal.
Shelly Sterk valt in de smaak bij VI-kijkers: 'Zo doe je dat bij de mannen'
10:11Mats uit De Bachelorette op 28-jarige leeftijd overleden
09:54Wilfred Genee raakt gevoelige snaar bij Johan Derksen: 'Jij bepaalt niet waar ik over praat'
09:07Hart van Nederland-presentatrice Nikki Herr bevallen van tweeling
08:51De TV van gisteren: ruim 1,6 miljoen kijkers blijven wakker voor Oranje