TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
In zijn serie Het Water Komt vertelde Winfried Baijens over de Watersnoodramp van 1953 en de gevolgen voor Zeeland. De komende weken richt de nieuwslezer en programmamaker zijn blik op Groningen in De Aarde Beeft.
De gaswinning in die provincie is ook een ramp, maar eentje die zich in een veel trager tempo voltrekt. "Een groot deel van Nederland keek toe en liet het gebeuren", vertelt Baijens aan RTV Noord. "Het doet iets met een gebied. Dat willen we laten zien. We beginnen natuurlijk met de ramp in slow motion. Dat zullen vertellingen zijn van mensen die het aan den lijve hebben ondervonden. Dat levert indringende verhalen op."
Behalve de gevolgen van de gaswinning komen in De Aarde Beeft ook de historie, cultuur en bewoners van Groningen aan bod.
De Aarde Beeft is vanaf 12 januari 2024 iedere vrijdag om 20:30 uur te zien bij NTR op NPO2.
Partnerbijdrage
Vanavond op TV: Off the record, Premiejagers, The Pope's Exorcist
06:00Boxing Stars 2026 kijken: zo volg je de wedstrijden live
22:24Deze kandidaten zien we terug in de finaleweek van De Slimste Mens najaar 2026
16:01Nieuws van de Dag komt met extraatje voor kijkers na reguliere uitzending
15:10Van schaatsen tot kerstfilms: deze tv-programma's brengen je alvast in de winterstemming