TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
In zijn serie Het Water Komt vertelde Winfried Baijens over de Watersnoodramp van 1953 en de gevolgen voor Zeeland. De komende weken richt de nieuwslezer en programmamaker zijn blik op Groningen in De Aarde Beeft.
De gaswinning in die provincie is ook een ramp, maar eentje die zich in een veel trager tempo voltrekt. "Een groot deel van Nederland keek toe en liet het gebeuren", vertelt Baijens aan RTV Noord. "Het doet iets met een gebied. Dat willen we laten zien. We beginnen natuurlijk met de ramp in slow motion. Dat zullen vertellingen zijn van mensen die het aan den lijve hebben ondervonden. Dat levert indringende verhalen op."
Behalve de gevolgen van de gaswinning komen in De Aarde Beeft ook de historie, cultuur en bewoners van Groningen aan bod.
De Aarde Beeft is vanaf 12 januari 2024 iedere vrijdag om 20:30 uur te zien bij NTR op NPO2.
Een iets minder vol huis voor de familie Wildeman
12:51Johnny vervangt Hélène bij De Oranjezomer, met deze vaste tafelgast
12:24Bondgenoot-Anouk briest: 'Diederik, je bent een eikel'
11:06B&B Vol Liefde: Arie noemt Carolie een paardenlul
10:19Gaan Philip Freriks en Maarten van Rossem De Slimste Mens hiermee overtreffen?