TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Televisie
Operazanger Ernst Daniël Smid kreeg in 2017 te horen dat hij de ziekte van Parkinson heeft. Vanaf dat moment ging hij achteruit en verloor ook zijn stem aan kracht. “Je bent gelijk afgeserveerd”, zei hij eerder dit jaar in de Volkskrant. “Als de ziekte je langzaam sloopt, verlaten de mensen het zinkende schip. En dat kan ik begrijpen.”
Over die tijd gaat het ongetwijfeld in De geknipte gast waarin de zanger de kapperszaak van Özcan Akyol bezoekt. Inmiddels gaat het beter met Smid, die in 2022 diepe hersenstimulatie (DBS) onderging. Deze ingreep had een positieve uitwerking op zijn zangstem en gaf hem zijn zelfstandigheid terug. “Door me als patiënt niet te verstoppen, tel ik weer mee in de maatschappij”, zegt hij hierover op de site van het Radboudumc.
De Geknipte Gast is elke vrijdag om 21:00 uur te zien bij BNNVARA op NPO2. Deze aflevering met Ernst Daniël Smid staat gepland voor vrijdag 22 september 2023.
Jandino Asporaat ontmoet kunstenaars in Sterren op het Doek: 'Liever geen kale man' (video)
09:53André Hazes komt met nieuw seizoen realifesoap: 'Volgend jaar weer draaien' (video)
09:18De TV van gisteren: Richard Groenendijk wint op primetime, weinig kijkers voor toespraak Koning
06:47Vanavond op TV: Sterren in concert: André Hazes in het theater, The masked singer, Rocco & Sjuul
11:46Video: Martien Meiland ziet het skiën niet meer zitten: 'Waarschijnlijk de laatste keer voordat ik ga hemelen'