TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Operazanger Ernst Daniël Smid kreeg in 2017 te horen dat hij de ziekte van Parkinson heeft. Vanaf dat moment ging hij achteruit en verloor ook zijn stem aan kracht. “Je bent gelijk afgeserveerd”, zei hij eerder dit jaar in de Volkskrant. “Als de ziekte je langzaam sloopt, verlaten de mensen het zinkende schip. En dat kan ik begrijpen.”
Over die tijd gaat het ongetwijfeld in De geknipte gast waarin de zanger de kapperszaak van Özcan Akyol bezoekt. Inmiddels gaat het beter met Smid, die in 2022 diepe hersenstimulatie (DBS) onderging. Deze ingreep had een positieve uitwerking op zijn zangstem en gaf hem zijn zelfstandigheid terug. “Door me als patiënt niet te verstoppen, tel ik weer mee in de maatschappij”, zegt hij hierover op de site van het Radboudumc.
De Geknipte Gast is elke vrijdag om 21:00 uur te zien bij BNNVARA op NPO2. Deze aflevering met Ernst Daniël Smid staat gepland voor vrijdag 22 september 2023.
Thomas van Groningen in discussie met Johan Derksen over kritiek op afwezigheid
16:10Drummer uit The Passion laat van zich horen: 'Dit is wat het drumstel met me doet'
15:24Eerste tweeling ooit in De Bondgenoten maakt de tongen los
13:51Hinke en Giovanni delen groot nieuws vlak voor start nieuw seizoen MAFS
13:27Regisseur Het Perfecte Plaatje spaart RTL Tonight niet na grote blunder