TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
In de derde aflevering van De Grooten Tour van de Gebroeders De Witt reist Huub Stapel verder door Frankrijk, van Angers naar Bordeaux. Eerder leerde Stapel op de Europareis hoe hij zich net als de twee broers moest gedragen als een heer aan het Franse hof, maar deze keer komt de presentator een grotere barrière tegen: religie.
De streng gereformeerde gebroeders De Witt zaten diep in rooms-katholiek gebied. Frankrijk had toen al godsdienstvrijheid, maar in de praktijk was er nog een hoop haat en nijd tussen beide kampen. De broers wilden verder reizen, dus zij probeerden hun godsdienstige meningen voor zich te houden. Toch ontdekt Stapel meer over wat zij van de ‘vijand’ vonden en hoe ze tegen katholieke stokpaardjes zoals heilige relieken aankeken.
Deze aflevering van De Grooten Tour van de Gebroeders De Witt is zondag 22 september vanaf 20:20 uur te zien bij MAX op NPO 2.
Dit vinden kijkers van het nieuwe spelprogramma Watch Your Back
10:20André uit Winter Vol Liefde 2026 blijkt zelf ook muzikaal aangelegd
10:03Zien: De eerste beelden van het zesde seizoen van De Bevers
09:56Op deze datum start het tiende seizoen van Floortje naar het Einde van de Wereld
09:39Ad van Kempen uit o.a. Van Speijk op 81-jarige leeftijd overleden