TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Televisie
In de derde aflevering van De Grooten Tour van de Gebroeders De Witt reist Huub Stapel verder door Frankrijk, van Angers naar Bordeaux. Eerder leerde Stapel op de Europareis hoe hij zich net als de twee broers moest gedragen als een heer aan het Franse hof, maar deze keer komt de presentator een grotere barrière tegen: religie.
De streng gereformeerde gebroeders De Witt zaten diep in rooms-katholiek gebied. Frankrijk had toen al godsdienstvrijheid, maar in de praktijk was er nog een hoop haat en nijd tussen beide kampen. De broers wilden verder reizen, dus zij probeerden hun godsdienstige meningen voor zich te houden. Toch ontdekt Stapel meer over wat zij van de ‘vijand’ vonden en hoe ze tegen katholieke stokpaardjes zoals heilige relieken aankeken.
Deze aflevering van De Grooten Tour van de Gebroeders De Witt is zondag 22 september vanaf 20:20 uur te zien bij MAX op NPO 2.
Partnerbijdrage
Wat gebeurt er als je de gevangenisdeuren open gooit en alle gevangenen weer de bewoonde wereld instuurt? Over dat intrigerende gegeven gaat de Duitse dramaserie A Better Place bij CANAL+.
Dit zijn de geportretteerden in nieuw seizoen Volle Zalen
10:34Video: André van Duin over zijn laatste emotionele ontmoeting met Joke Bruijs
10:20The Connection keert terug met een nieuw seizoen
10:06Ferry Doedens kruipt weer in de rol van Lucas Sanders voor jubileum GTST
10:00Beau van Erven Dorens verklapt zijn ultieme droomgast voor Casa di Beau: 'Wie is hij nu echt?'