TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Als hervormde jongens zullen Johannes en Cornelis de Witt zich in het katholieke Frankrijk niet altijd op hun gemak hebben gevoeld. Hun uitstapje naar Genève moet dan ook een opluchting zijn geweest.
Tot aan het einde van de 18e eeuw was Genève een onafhankelijke stadstaat in de protestante republiek Zwitserland. Dit was de plek waar theoloog Johannes Calvijn, die ook in Nederlandse protestantse kringen veel bewondering genoot, in de eeuw daarvoor zijn belangrijkste werk had gedaan.
In De Grooten Tour van de Gebroeders De Witt wijst Huub Stapel op de overeenkomsten tussen het Nederland en Zwitserland van de zeventiende eeuw. Dan gaat de reis via Beaune en Château de Vaux-le-Vicomte terug naar Parijs. Ook destijds was de stad al het mekka van de mode.
Benieuwd naar meer verhalen? Deze aflevering van De Grooten Tour van de Gebroeders De Witt zie je op zondag 6 oktober vanaf 20:15 uur bij MAX op NPO 2.
John van den Heuvel doet onthulling in nieuwe Videoland Original: topcrimineel Bolle Jos was bijna gepakt
08:11Presentatrice Hila Noorzai bevallen van een zoontje
07:41De TV van gisteren: Kijkers genieten van het Musical Awards Gala
22:00Danique uit MAFS staat open om weer te daten: 'Uit respect naar het programma en Kyle nog niet gedaan'
22:00Rob en Sandra uit MAFS kregen dus toch nog de kans om medekandidaten te ontmoeten