TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Mis niets over De Grooten Tour van de Gebroeders De Witt. Voeg TVgids.nl als voorkeursbron toe in Google.
Als hervormde jongens zullen Johannes en Cornelis de Witt zich in het katholieke Frankrijk niet altijd op hun gemak hebben gevoeld. Hun uitstapje naar Genève moet dan ook een opluchting zijn geweest.
Tot aan het einde van de 18e eeuw was Genève een onafhankelijke stadstaat in de protestante republiek Zwitserland. Dit was de plek waar theoloog Johannes Calvijn, die ook in Nederlandse protestantse kringen veel bewondering genoot, in de eeuw daarvoor zijn belangrijkste werk had gedaan.
In De Grooten Tour van de Gebroeders De Witt wijst Huub Stapel op de overeenkomsten tussen het Nederland en Zwitserland van de zeventiende eeuw. Dan gaat de reis via Beaune en Château de Vaux-le-Vicomte terug naar Parijs. Ook destijds was de stad al het mekka van de mode.
Benieuwd naar meer verhalen? Deze aflevering van De Grooten Tour van de Gebroeders De Witt zie je op zondag 6 oktober vanaf 20:15 uur bij MAX op NPO 2.
Vanavond op TV: Beste zangers, Een huis vol, Year One
17:10Vooravond Net5 ongekend kijkcijferdrama: 'Buzz en True crime today trekken officieel nul kijkers'
15:39Jan Roos en Dennis Schouten voor rechter om uitspraken over vrouwen in Roddelpraat
15:02Utopia-sterren Cemal en Romy leggen breuk na maand al bij: 'Ons gezin gered'
14:08Sjoerd van Ramshorst (40) en vrouw Jasmijn verwachten tweede kindje: ‘Er komt een meisje aan’