TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Als hervormde jongens zullen Johannes en Cornelis de Witt zich in het katholieke Frankrijk niet altijd op hun gemak hebben gevoeld. Hun uitstapje naar Genève moet dan ook een opluchting zijn geweest.
Tot aan het einde van de 18e eeuw was Genève een onafhankelijke stadstaat in de protestante republiek Zwitserland. Dit was de plek waar theoloog Johannes Calvijn, die ook in Nederlandse protestantse kringen veel bewondering genoot, in de eeuw daarvoor zijn belangrijkste werk had gedaan.
In De Grooten Tour van de Gebroeders De Witt wijst Huub Stapel op de overeenkomsten tussen het Nederland en Zwitserland van de zeventiende eeuw. Dan gaat de reis via Beaune en Château de Vaux-le-Vicomte terug naar Parijs. Ook destijds was de stad al het mekka van de mode.
Benieuwd naar meer verhalen? Deze aflevering van De Grooten Tour van de Gebroeders De Witt zie je op zondag 6 oktober vanaf 20:15 uur bij MAX op NPO 2.
Moeder Mary geeft update over Marco Borsato: 'Blije man'
06:47Vanavond op TV: Alpha 00, Moordfeest, Morning Glory
09:10De TV van gisteren: The voice of Holland keert terug met 1,8 miljoen kijkers
08:39Makers Flikken Rotterdam zoeken met spoed donkere bus voor opnames
08:33Beau kondigt nieuwe docuserie aan en zoekt jongeren in jeugdzorg