TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Als hervormde jongens zullen Johannes en Cornelis de Witt zich in het katholieke Frankrijk niet altijd op hun gemak hebben gevoeld. Hun uitstapje naar Genève moet dan ook een opluchting zijn geweest.
Tot aan het einde van de 18e eeuw was Genève een onafhankelijke stadstaat in de protestante republiek Zwitserland. Dit was de plek waar theoloog Johannes Calvijn, die ook in Nederlandse protestantse kringen veel bewondering genoot, in de eeuw daarvoor zijn belangrijkste werk had gedaan.
In De Grooten Tour van de Gebroeders De Witt wijst Huub Stapel op de overeenkomsten tussen het Nederland en Zwitserland van de zeventiende eeuw. Dan gaat de reis via Beaune en Château de Vaux-le-Vicomte terug naar Parijs. Ook destijds was de stad al het mekka van de mode.
Benieuwd naar meer verhalen? Deze aflevering van De Grooten Tour van de Gebroeders De Witt zie je op zondag 6 oktober vanaf 20:15 uur bij MAX op NPO 2.
Vandaag staat in het teken van twee grote WK-favorieten. Zowel Argentinië als Frankrijk komt in actie, terwijl Noorwegen en Senegal elkaar treffen in een duel dat belangrijk kan worden voor de strijd om de volgende ronde.
Merel Westrik wordt de nieuwe presentatrice van Project Rembrandt
11:15Peter Jan Rens heeft beroerte gehad: zo gaat het nu met hem
10:29De Bauers, een Nieuwe Fase van start op NPO1, dit is wanneer
09:34Van Onschatbare Waarde is vanaf deze dag terug op tv
09:10Waar en wanneer zie je het SKS Skûtsjesilen 2026 op tv?