TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Televisie
Bij het bombardement van Rotterdam aan het begin van de Tweede Wereldoorlog vielen 711 doden. Hoewel er bij het bombardement van Nijmegen op 22 februari 1944 meer doden vielen, kreeg deze tragedie veel minder aandacht. Voor de nabestaanden en ooggetuigen blijft de impact ervan echter enorm, ook tachtig jaar na dato.
In De Middag van '44 brengt presentator Kefah Allush de geschiedenis op een indringende en bijzondere manier tot leven. Getuigen als Addy Hendriks, die als scholier haar broertje verloor door het bombardement, vertellen hun persoonlijke verhaal. Daarnaast maken speciale visualisaties duidelijk wat het bombardement teweeg zou brengen in het Nijmegen van nu. Destijds vonden bijna achthonderd mensen de dood, plus een onbekend aantal onderduikers.
Het perfecte spel om met familie of vrienden te spelen tijdens deze koude winterdagen. Het bordspel van The Floor gaat namelijk voor veel plezier zorgen!
Dit programma vervangt Wie is de Mol? 25 Jaar op NPO 1
08:00Carlo Boszhard neemt afscheid als columnist: 'Jullie waren helemaal... het einde'
07:34De TV van gisteren: Kijkers vol ongeloof over reactie van opdrachtgever KPN in Recht door Zeeman
07:00GTST Spoilers - maandag 22 t/m 25 december 2025
06:47Vanavond op TV: Vier handen op één buik, Bureau Utrecht, Meg 2: The Trench