TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Zoekgeraakt, gestolen of simpelweg vergaan: zes van de ruim veertig schilderijen van Johannes Vermeer zijn helaas verdwenen. Toch brengen Nederlandse kunstenaars de doeken tot leven in De Nieuwe Vermeer, gepresenteerd door Dionne Stax.
Met de hulp van experts maken twee meesterschilders een versie zoals de Delftenaar het bedoeld zou hebben. Andere kunstenaars maken een persoonlijke interpretatie van het werk, in glas, dobbelstenen of welk materiaal ze ook willen gebruiken. Ze gaan als eerste aan de slag met Heer van stand die zijn handen wast, waarvan geen afbeelding bestaat.
Pieter Roelofs, bekend van Project Rembrandt, en restaurator Abbie Vandivere beoordelen welke werken uiteindelijk een plek verdienen in Museum Prinsenhof Delft en het Mauritshuis.
De Nieuwe Vermeer is vanaf zondag 12 februari wekelijks om 20:25 uur te zien bij Omroep MAX op NPO1.
Opvallende gasten bij De Oranjezomer woensdagavond
12:49Gênant: Edwin uit B&B Vol Liefde wil kus bij de koffie van Iris
12:11Is Jan Slagter de nieuwe Johan Derksen?
10:15De deelnemers van het tweede seizoen Bestemming X zijn bekend
10:00Dionne Stax over het jubileumseizoen van Van Onschatbare Waarde: 'Nog iets leuks in petto'