TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Zoekgeraakt, gestolen of simpelweg vergaan: zes van de ruim veertig schilderijen van Johannes Vermeer zijn helaas verdwenen. Toch brengen Nederlandse kunstenaars de doeken tot leven in De Nieuwe Vermeer, gepresenteerd door Dionne Stax.
Met de hulp van experts maken twee meesterschilders een versie zoals de Delftenaar het bedoeld zou hebben. Andere kunstenaars maken een persoonlijke interpretatie van het werk, in glas, dobbelstenen of welk materiaal ze ook willen gebruiken. Ze gaan als eerste aan de slag met Heer van stand die zijn handen wast, waarvan geen afbeelding bestaat.
Pieter Roelofs, bekend van Project Rembrandt, en restaurator Abbie Vandivere beoordelen welke werken uiteindelijk een plek verdienen in Museum Prinsenhof Delft en het Mauritshuis.
De Nieuwe Vermeer is vanaf zondag 12 februari wekelijks om 20:25 uur te zien bij Omroep MAX op NPO1.
Partnerbijdrage
Terugkijken: Jamai dirigeert Beethoven in Maestro
08:25De TV van gisteren: 'Jamai moet uit de kast komen als dirigent'
06:47Vanavond op TV: Radar, Meldkamer Utrecht Centraal, The Fugitive
11:12Frans Bauer en John de Bever voeren emotioneel gesprek: 'Dat doet zeer, hè'
10:38Malou Gorter in tranen om onthulling in Verborgen Verleden: 'Stelletje klootzakken'