TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Zoekgeraakt, gestolen of simpelweg vergaan: zes van de ruim veertig schilderijen van Johannes Vermeer zijn helaas verdwenen. Toch brengen Nederlandse kunstenaars de doeken tot leven in De Nieuwe Vermeer, gepresenteerd door Dionne Stax.
Met de hulp van experts maken twee meesterschilders een versie zoals de Delftenaar het bedoeld zou hebben. Andere kunstenaars maken een persoonlijke interpretatie van het werk, in glas, dobbelstenen of welk materiaal ze ook willen gebruiken. Ze gaan als eerste aan de slag met Heer van stand die zijn handen wast, waarvan geen afbeelding bestaat.
Pieter Roelofs, bekend van Project Rembrandt, en restaurator Abbie Vandivere beoordelen welke werken uiteindelijk een plek verdienen in Museum Prinsenhof Delft en het Mauritshuis.
De Nieuwe Vermeer is vanaf zondag 12 februari wekelijks om 20:25 uur te zien bij Omroep MAX op NPO1.
VPRO deelt eerste beelden van Dwars door de Pyreneeën
10:00Wie wint de Televizier-Ring Impact 2026? Bekijk alle kanshebbers!
10:00Dit is de cast van het derde seizoen van Máxima
09:55Deze 30 titels zijn nog in de race voor de Gouden Televizier-Ring 2026
09:38Dit is de startdatum van het nieuwe seizoen van Prijzenjacht