TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Zoekgeraakt, gestolen of simpelweg vergaan: zes van de ruim veertig schilderijen van Johannes Vermeer zijn helaas verdwenen. Toch brengen Nederlandse kunstenaars de doeken tot leven in De Nieuwe Vermeer, gepresenteerd door Dionne Stax.
Met de hulp van experts maken twee meesterschilders een versie zoals de Delftenaar het bedoeld zou hebben. Andere kunstenaars maken een persoonlijke interpretatie van het werk, in glas, dobbelstenen of welk materiaal ze ook willen gebruiken. Ze gaan als eerste aan de slag met Heer van stand die zijn handen wast, waarvan geen afbeelding bestaat.
Pieter Roelofs, bekend van Project Rembrandt, en restaurator Abbie Vandivere beoordelen welke werken uiteindelijk een plek verdienen in Museum Prinsenhof Delft en het Mauritshuis.
De Nieuwe Vermeer is vanaf zondag 12 februari wekelijks om 20:25 uur te zien bij Omroep MAX op NPO1.
Geweldig! Jutta Leerdam pakt goud én Olympisch record op de 1.000 meter
14:43Dinsdag is er geen nieuwe aflevering van Bed & Breakfast en dit is waarom
13:32Eerste beelden Kopen Zonder Kijken mét nieuwe presentatoren
13:15The Winner Takes it All terugkijken: dragqueen Stevie versus Jenske
13:10Video: Drama, gegil en veel tranen in Echt Meisjes in de Jungle: ‘Het is net een gesticht’